IdeaPad U330 - multimedialny ThinkPad

Polscy użytkownicy komputerów wreszcie mają szansę sprawdzić w akcji komputery IdeaPad Lenovo - twórców doskonale znanej marki ThinkPad. Czy U330 dorównuje swoim starszym braciom?

Notebooki ThinkPad już dawno temu zdobyły w naszym kraju spore zaufanie klientów - bez wątpienia jest to obecnie najbardziej godna zaufania linia biznesowych noteboków na rynku. Nic dziwnego, że chiński producent postanowił wprowadzić na rynek konsumencką wersje linii Padów - nazywając ją IdeaPadem. Jak sprawuje się w praktyce U330?

Wygląd

Do testów dostaliśmy wersję z ciemną, granatową obudową - standardowe rozwiązanie, i standardowo nie obędzie się bez zostawiania odcisków palców. Jednak U330 wygląda dobrze. Sprzęt waży około 1,9 kg i ma mniej niż 28 mm Komputer nie ma klawiatury numerycznej. Obsługa przycisków nie sprawia problemów - są one duże i nie ma mowy o naciśnięciu przez przypadek złego klawisza. Na górze panelu roboczego znajdziemy podświetlane LED-wowo przyciski multimedialne. Prezentują się dość efektownie, chociaż odrobinę zbyt odpustowo. Ale to kwestia gustu.

Reklama

Porty i komunikacja

Tutaj nie ma zaskoczeń - w notebooku znajdziemy 2 porty USB, Firewire, port HDMI i wejście VGA, a także wejścia na karty Memory Stick, MMC, MS-Pro, SD i xD. Także porty komunikacyjne to standard, ale jakże konieczny - Bluetooth 2.0, wejście 10/100M Ethernet oraz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n).

Wyświetlacz

Opisywany notebook ma 13.3-calowy ekranem panoramiczny z podświetlaniem LED, glare. Całość obsługuje rozdzielczość 1280 na 800. Podświetlanie LED - jak zawsze - sprawdza się bardzo sprawnie, gwarantując dobry kontrast i oddanie kolorów. Podobnie jak w przypadku innych matryc w notebookach, także U330 ma dobry, horyzontalny kąt efektywnego widzenia, natomiast rozczarowuje w temacie wertykalnego kąta widzenia. Jednak nie jest to nic zaskakującego.

Osiągi

Karta graficzna ATI zamontowana w U330 nie nadaje się do bardziej zaawansowanych graficznie gier, ale powinna wystarczyć do grania na niższych ustawieniach, albo w starsze gry na normalnych ustawieniach. Z 2 GB RAM i Intel Core2 Duo bez problemów można korzystać z internetu, programów użytkowych i oglądać filmy w wersji HD. Na tle notebooków o podobnej konfiguracji wypada dobrze.

Bateria

Producenci twierdzą, że sześcioogniwowa bateria umożliwia pięciogodzinną pracę. Na średnich ustawieniach, włączonym Wi-Fi oraz poziomie jasności możemy liczyć na około 3 godziny pracy. Przy maksymalnych ustawieniach i intensywnym wykorzystaniu U330 czas pracy spadnie do ponad 2 godzin. W zasadzie należy to uznać za bardzo dobry wynik. Co ważne, notebook nie nagrzewał się - utrzymując cały czas odpowiednią temperaturę.

Podsumowanie

Spokojnie można napisać, że IdeaPad U330 trzyma poziom ThinkPadów, jednak nie zaskakuje aż tak bardzo, jak legendarna seria IBM/Lenovo. Dzisiaj trudno zrobić multimedialnego notebooka, który zaskakuje. Sztuką jednak jest zrobienie komputera przenośnego, który jest dobry - tyle wystarczy. Tutaj się to udało.

PLUSY

- stosunek wymiary do opcji multimedialnych,

- dobra bateria

MINUSY

- nie zaskakuje niczym nadzwyczajnym,

- przeciętny do grania.

Specyfikacja:

- Ekran - 13.3 WXGA LED AG panel,

- Grafika- ATI M82SCE-256M,

- 2.0GHz Intel Core 2 Duo P7350,

- Ram - H2G (1066) DR3,

- Dysk - 320G (SATA-9MM/5400),

- Bezprzewodowa karta - Intel 5100 a/g/n,

- System operacyjny - Vista Home Premium 32,

- Dimensions: 12.5" na 9.3" na 0.9".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lenovo | bateria | porty | intel | multimedialny | ThinkPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama