LG Flatron M2250D-PZ - więcej niż monitor

Duży telewizor LCD nie zawsze zmieści się do małego pokoju, ale można go zastąpić monitorem z wbudowanym tunerem. Sprawdziliśmy, jak w tej roli sprawdza się jeden z nowszych modeli LG.

Monitor LG Flatron M2250D-PZ jest na pierwszy rzut oka typowym monitorem Full HD z matrycą TN. Zatem jakość obrazu przeciętna - nie jest to monitor dla grafików. Uwagę zwraca za to zestaw portów z tyłu obudowy - wejście antenowe, kompozytowe czy złącze SCART. Jest także standardowe wejście HDMI oraz VGA. To zestaw spotykany w wielu monitorach z funkcją telewizora - można je podłączać nie tylko do komputera, ale także np. odtwarzacza DVD.

Drugim istotnym elementem jest pilot zdalnego sterowania - wygodny, ma przyciski o odpowiedniej wielkości, układzie i twardości.

Funkcje

Po pierwszym uruchomieniu monitora pojawia się na ekranie kreator konfiguracji, który ustawia m.in. parametry obrazu zgodnie z preferencjami użytkownika, a także wykrywa stacje telewizyjne. Warto skorzystać z kreatora, bo w domyślnych ustawieniach obraz jest zbyt jaskrawy i zimny. Jeśli chodzi o telewizję, M2250D-PZ odbiera zarówno naziemne programy analogowe, jak i cyfrowe (DVB-T).

Test pochodzi z najnowszego numeru PC Format 1/2011.

Reklama

Jest także przystosowany do odbioru programów cyfrowych z kablówki (w standardzie DVB-C). Użytecznym dodatkiem może być również wbudowany odtwarzacz multimedialny. Producent lakonicznie informuje o odtwarzaniu DivX, JPEG i MP3. Jednak w rzeczywistości monitor wyświetla m.in. filmy skompresowane kodekiem H.264, poprawnie obsługuje polskie napisy. Całe menu jest spolszczone, intuicyjne w obsłudze i ładnie wykonane.

AW

PLUSY

+ Funkcja telewizora i odtwarzacza

+ Bogaty zestaw wejść i wyjść

+ Bardzo dobry pilot

+ Ładnie wykonane i intuicyjne menu

MINUSY

- Port USB z tyłu monitora

Dane techniczne: LG Flatron M2250D-PZ:

- przekątna 21,5";

- rozdzielczość 1920x1080;

- jasność 250 cd/m2;

- czas reakcji 5 ms;

- kąt widzenia (poziom/pion) 170/160 stopni;

- porty VGA, HDMI, SCART, kompozytowy, S/PDIF i inne;

- wymiary 509x164x404 mm;

- waga 3,5 kg.

Średnia cena rynkowa 884 zł

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: telewizor lcd | monitor | telewizja cyfrowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy