Reklama

Logitech G13 Advanced Gameboard

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dopasowane klawiatura i mysz dają ogromną przewagę w grach, w których liczy się refleks i dokładność. Chociaż gameboardy (specjalne klawiatury dla graczy) nie są niczym nowym, G13 to pierwszy naprawdę wygodny model, jaki testowaliśmy.

Podparcie pod nadgarstek jest duże i świetnie wyprofilowane, co w połączeniu z ergonomicznym układem klawiszy daje ogromny komfort gry. Specjalnością Logitecha w sprzętach tego typu jest ekranik LCD, który wyświetla różne parametry, np. obciążenie procesora lub ilość zajętej pamięci RAM. Poniżej wyświetlacza znalazła się sekcja przycisków odpowiedzialnych za przełączanie profili i programowanie makr rozkazów. Dzięki temu dla każdej z ulubionych gier można określić osobny sposób działania klawiszy.

TEST POCHODZI Z MAGAZYNU "CLICK" NUMER 3/2009 - PO WIĘCEJ INFORMACJI KLIKNIJ TUTAJ

Reklama

Na duży plus zasługuje aplikacja do konfiguracji, która pozwala w prosty sposób zdefiniować nawet bardzo złożone makro. Jednym przyciskiem będziesz mógł uruchomić ciąg czynności, np. zmienisz broń na granat, rzucisz go i ponownie wybierzesz wcześniej używany karabin.

Niestety nie wszystko przychodzi tak łatwo. Na oswojenie się z kontrolerem potrzeba trochę czasu. Nie najlepszym rozwiązaniem jest m.in. to, że pod lewym kciukiem znajdują się przyciski funkcyjne oraz minijoystick. Układ ten może nieco dziwić i w praktyce trudno go wykorzystać.

Podsumowanie: Przed kupnem G13

Co może powstrzymywać zapalonego gracza tylko cena. Niemniej jeśli tylko masz te 300 złotych . warto. Świetna ergonomia w połączeniu z dobrym wykonaniem jest gwarancją wygodnej gry (nie tylko w FPS.y) przez wiele godzin.

Plusy

- ergonomiczny kształt

- łatwość konfiguracji

Minusy

- cena

- brak wyjścia słuchawkowegoParametry techniczne

- liczba przycisków: 24

- minijoystick

- wyświetlacz: LCD GamePanel 160 x 43 piksele

- interfejs: USB 2.0

- podświetlenie klawiszy

Click.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL