Motorola Moto G 5G - test

Motorola Moto G 5G /INTERIA.PL
Reklama

​Motorola Moto G 5G to tani sprzęt z dostępem do sieci bezprzewodowych nowej generacji. Jak poradził sobie w codziennym użytkowaniu?

Motorola Moto G5G ma być tanim smartfonem, który zapewni szerokiej gamie osób dostęp do sieci bezprzewodowych 5G. Co w takim razie oprócz tego jeszcze otrzymujemy w pakiecie?

Budowa i jakość wykonania

Obudowa Motoroli Moto G 5G została wykonana z tworzywa sztucznego. Sam smartfon jest ciężki, pomimo zastosowanych materiałów - urządzenie w przypadku mniejszych dłoni nie nadaje się do obsługi jedną ręką. Sama obudowa wygląda bardzo solidnie, a urządzenie sprawia wrażenie trwałego. Na pewno zasługa w tym również wspomnianej, dużej wagi.

Największym minusem samej obudowy Motoroli Moto G 5G jest jej powierzchnia - momentalnie łapie ona odciski palców oraz inne zabrudzenia. Na szczęście w zestawie ze smartfonem znajdziemy etui ochronne, które pozwoli zapobiec tego typu procederowi.

Reklama

Na tylnej obudowie producent umieścił skaner linii papilarnych, a dolna część obudowy zawiera w sobie głośnik oraz gniazdo typu USB C.

Smartfon może się pochwalić standardem IP52 (w uproszczeniu: deszcz i pył). 

Ekran i multimedia

Motorola Moto G 5G działa w oparciu o wyświetlacz o przekątnej 6,7-cala, który działa w rozdzielczości 2400 na 1080 pikseli. Proporcje ekranu wynoszą 20:9, co sprawia, że sam smartfon jest nieco wydłużony. Sam ekran Motoroli Moto G 5G wygląda i działa poprawnie, jednak jego ograniczenia polegają głównie na technologii LCD.

W codziennym użytkowaniu korzystanie ze smartfona nie sprawia jednak większych problemów. Zarówno zdjęcia, jak i inne materiały multimedialne odtwarzane na Moto G 5G wyglądają po prostu ok.

Aparat i bateria

Motorola Moto G 5G została wyposażona w system potrójnego aparatu fotograficznego. Składa się na niego sensor główny 48 Mpix, obiektyw 8 Mpix szerokokątny, obiektyw 2 Mpix do zdjęć makro oraz kamerka do zdjęć selfie 16 Mpix.

Zdjęcia wykonywane w ciągu dnia wyglądają poprawnie - mają dobrą szczegółowość oraz rozpiętość tonalną. Sprawa ma się już nieco gorzej w momencie, w którym tego światła zabraknie - wyraźnie widać wtedy, że na zdjęciach pojawiają się artefakty oraz zaszumienie. Swoje robi również brak optycznej stabilizacji obrazu, tym samym utrudniając wykonanie zdjęcia.

O ile w ciągu dnia zdjęcia z Moto G 5G wyglądają dobrze, tak wieczorem i w nocy ich jakość spada do dużo gorszego poziomu.

Wykorzystana przez producenta bateria o pojemności 5000 mAh zapewnia bardzo przyzwoity czas pracy oscylujący w granicach półtora do dwóch dni na jednym ładowaniu - w zależności od sposobu wykorzystania samego smartfona. W zestawie ze sprzętem znajdziemy ładowarkę o mocy 20W, która uzupełnia energię smartfona nieco za wolno. Szczególnie przy takiej pojemności baterii.

Akumulator to jednak zdecydowanie plus Motoroli Moto G 5G.

Podzespoły i system

Za sprawne działanie Motoroli Moto G 5G odpowiada procesor Snapdragon 750G oraz 4 GB pamięci RAM. W urządzeniu znajduje się także 64 GB miejsca na dane użytkownika - ze wsparciem dla karty micro SD.

Konfiguracja smartfona pozwala na bezproblemową pracę i wykonywanie codziennych zadań. Warto jednak pamiętać, że do flagowca modelowi Moto G 5G będzie brakowało, nie poradzi on sobie z zaawansowanymi grami czy też wytężoną, obciążającą pracą obliczeniową.

W Antutu 8, Motorola Moto G 5G zdobyła 314 133 punkty, a w GeekBench 655 punktów w teście pojedynczego rdzenia oraz 1953 punkty w teście wielordzeniowym.

Inne smartfony dla porównania:

Realme 7: Geekbench 5.0: pkt. 516 Single-Core, 1639 Multi-Core.

Realme 6: wynik w Geekbench 540 pkt. (Single-Core) i 1730 (Multi-Core),

Vivo X51 5G: Geekbench: 623 pkt. (Single-Core); 1896 pkt. (Multi-Core)

LG Wing: Geekbench  635 pkt. (Single-Core), 1897 pkt. (Multi-Core).

Podsumowanie

Ceny:

Model 4/64 - 1299 zł

Model 6/128 - 1399 zł

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl  

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy