Motorola Moto G 5G - test
Motorola Moto G 5G to tani sprzęt z dostępem do sieci bezprzewodowych nowej generacji. Jak poradził sobie w codziennym użytkowaniu?
Motorola Moto G5G ma być tanim smartfonem, który zapewni szerokiej gamie osób dostęp do sieci bezprzewodowych 5G. Co w takim razie oprócz tego jeszcze otrzymujemy w pakiecie?
Budowa i jakość wykonania
Obudowa Motoroli Moto G 5G została wykonana z tworzywa sztucznego. Sam smartfon jest ciężki, pomimo zastosowanych materiałów - urządzenie w przypadku mniejszych dłoni nie nadaje się do obsługi jedną ręką. Sama obudowa wygląda bardzo solidnie, a urządzenie sprawia wrażenie trwałego. Na pewno zasługa w tym również wspomnianej, dużej wagi.
Największym minusem samej obudowy Motoroli Moto G 5G jest jej powierzchnia - momentalnie łapie ona odciski palców oraz inne zabrudzenia. Na szczęście w zestawie ze smartfonem znajdziemy etui ochronne, które pozwoli zapobiec tego typu procederowi.
Na tylnej obudowie producent umieścił skaner linii papilarnych, a dolna część obudowy zawiera w sobie głośnik oraz gniazdo typu USB C.
Smartfon może się pochwalić standardem IP52 (w uproszczeniu: deszcz i pył).
Ekran i multimedia
Motorola Moto G 5G działa w oparciu o wyświetlacz o przekątnej 6,7-cala, który działa w rozdzielczości 2400 na 1080 pikseli. Proporcje ekranu wynoszą 20:9, co sprawia, że sam smartfon jest nieco wydłużony. Sam ekran Motoroli Moto G 5G wygląda i działa poprawnie, jednak jego ograniczenia polegają głównie na technologii LCD.
W codziennym użytkowaniu korzystanie ze smartfona nie sprawia jednak większych problemów. Zarówno zdjęcia, jak i inne materiały multimedialne odtwarzane na Moto G 5G wyglądają po prostu ok.
Aparat i bateria
Motorola Moto G 5G została wyposażona w system potrójnego aparatu fotograficznego. Składa się na niego sensor główny 48 Mpix, obiektyw 8 Mpix szerokokątny, obiektyw 2 Mpix do zdjęć makro oraz kamerka do zdjęć selfie 16 Mpix.
Zdjęcia wykonywane w ciągu dnia wyglądają poprawnie - mają dobrą szczegółowość oraz rozpiętość tonalną. Sprawa ma się już nieco gorzej w momencie, w którym tego światła zabraknie - wyraźnie widać wtedy, że na zdjęciach pojawiają się artefakty oraz zaszumienie. Swoje robi również brak optycznej stabilizacji obrazu, tym samym utrudniając wykonanie zdjęcia.
O ile w ciągu dnia zdjęcia z Moto G 5G wyglądają dobrze, tak wieczorem i w nocy ich jakość spada do dużo gorszego poziomu.
Wykorzystana przez producenta bateria o pojemności 5000 mAh zapewnia bardzo przyzwoity czas pracy oscylujący w granicach półtora do dwóch dni na jednym ładowaniu - w zależności od sposobu wykorzystania samego smartfona. W zestawie ze sprzętem znajdziemy ładowarkę o mocy 20W, która uzupełnia energię smartfona nieco za wolno. Szczególnie przy takiej pojemności baterii.
Akumulator to jednak zdecydowanie plus Motoroli Moto G 5G.
Podzespoły i system
Za sprawne działanie Motoroli Moto G 5G odpowiada procesor Snapdragon 750G oraz 4 GB pamięci RAM. W urządzeniu znajduje się także 64 GB miejsca na dane użytkownika - ze wsparciem dla karty micro SD.
Konfiguracja smartfona pozwala na bezproblemową pracę i wykonywanie codziennych zadań. Warto jednak pamiętać, że do flagowca modelowi Moto G 5G będzie brakowało, nie poradzi on sobie z zaawansowanymi grami czy też wytężoną, obciążającą pracą obliczeniową.
W Antutu 8, Motorola Moto G 5G zdobyła 314 133 punkty, a w GeekBench 655 punktów w teście pojedynczego rdzenia oraz 1953 punkty w teście wielordzeniowym.
Inne smartfony dla porównania:
Realme 7: Geekbench 5.0: pkt. 516 Single-Core, 1639 Multi-Core.
Realme 6: wynik w Geekbench 540 pkt. (Single-Core) i 1730 (Multi-Core),
Vivo X51 5G: Geekbench: 623 pkt. (Single-Core); 1896 pkt. (Multi-Core)
LG Wing: Geekbench 635 pkt. (Single-Core), 1897 pkt. (Multi-Core).
Podsumowanie
Ceny:
Model 4/64 - 1299 zł
Model 6/128 - 1399 zł
- Jakość wykonania
- 5G
- Wydajność
- Łatwo brudząca się obudowa
- Aparat
Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl