Samsung Ativ - rzut okiem na nowe Windowsy

Mieliśmy szansę sprawdzić serię urządzeń mobilnych wykorzystujących zarówno Windows 8, jak i Windows Phone 8.

Nowo zaprezentowana seria to tak naprawdę urządzenia bazujące na tych, dostępnych na rynku, wzbogacone o Windowsa 8. Zamiarem Samsunga ewidentnie było stworzenie nowej serii, która jednoznacznie będzie kojarzyła się z najnowszą wersją systemu Microsoftu.

Samsung Ativ Smart PC/Ativ Smart PC Pro

Samsung Ativ Smart PC to kolejna hybryda na rynku, nawiązująca stylistyką i budową do serii tabletów Transformer Asusa. Sprzęt ma podobny system uwalniania "części ekranowej", choć sam zawias przytrzymujący wyświetlacz sprawia wrażenie solidniejszego.

Sprzęt wyposażony został w 11,6-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1366 na 768 pikseli, jeden z procesorów Intel Atom następnej generacji, 2 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB.

Reklama

Wersja Ativ Smart Pro od opisanego powyżej różni się wnętrzem. Smart PC Pro to tak naprawdę pełnoprawny komputer mobilny z dotykowym ekranem. Znajdziemy w nim jeden z układów Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 256 GB oraz wyświetlacz Full HD. Oba urządzenia wykonane są solidnie, choć w rogach obudów można było doświadczyć sporadycznego skrzypienia. Doczepiana klawiatura zawiera zestaw nisko osadzonych przycisków, operowanie którymi sprawia wrażenie przyjemnego. Niestety, hybrydy do najlżejszych nie należą - Smart PC z klawiaturą waży 1,48 kg, podczas gdy wersja Pro 1,6 kg. Na pokładzie oczywiście Windows 8.

Samsung Ativ Tab

Samsung Ativ Tab to tablet, przypominający nieco jednego z przedstawicieli serii Galaxy Tab. Sprzęt ma 10,1-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1366 na 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 32/64 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej i preinstalowanego Windowsa RT.

Ativ Tab cierpi na przypadłość charakterystyczną dla innych tabletów Samsunga. Solidność konstrukcji jest prawidłowa, choć jakość wykonania mogłaby być wyższa. Na pochwałę zasługuje jednak obecność akumulatora o imponującej pojemności 8200 mAh.

Samsung Ativ S

Ostatnią nowością w rodzinie Ativ jest smartfon. Samsung Ativ S to pierwsze urządzenie koreańskiego giganta wyposażone w system Windows Phone 8. Wyglądem przypomina model Galaxy S 2 i może pochwalić się naprawdę dobrą specyfikacją techniczną.

Słuchawka ma 4,8-calowy ekran Super AMOLED HD pracujący w rozdzielczości 720 na 1280 pikseli, dwurdzeniowy procesor z zegarem 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz wbudowane 16/32 GB przestrzeni na prywatne dane. Nieoficjalnie mówi się, że Samsung Ativ S ma być smartfonem z Windowsem 8 dostępnym dla mas.

W Berlinie zaprezentowana została również najnowsza wersja laptopa Samsung 9-Series, która od poprzednika nie różni się praktycznie niczym, nie licząc osławionego Windowsa 8. Ceny nowo przedstawionych produktów nie zostały ujawnione, podobnie jak dat ich oficjalnego wkroczenia na rynek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama