Samsung Galaxy S - najlepszy z Androidem

Na rynku pojawił się właśnie król telefonów działających w oparciu o system Google Android - Samsung Galaxy S. Czy warto pomyśleć o jego zakupie? Co potrafi? Jakie ma zalety, a jakie wady? Kogo jest w stanie najbardziej zadowolić?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w teście, zamieszczonym w najnowszym numerze czasopisma "PC Format" - w kioskach od 6 września.

Galaxy S jest drugim smartfonem z ekranem Super AMOLED. Dzięki tej technologii obraz ma bardzo wysoką jasność i kontrast, a sam smartfon jest bardzo cienki. Niestety, obudowa Galaxy S jest wykonana z przeciętnej, jak na ten przedział cenowy, jakości materiałów i nie zachwyca specjalnie designem.

Jej najgorszym elementem jest tylna klapka z bardzo cienkiego plastiku, który gnie się jak tektura. Z drugiej strony dzięki temu urządzenie jest cieńsze i lżejsze.

Interfejs

Pierwsze pozytywne zaskoczenie następuje po załadowaniu ekranu głównego - żywe kolory, wysoka rozdzielczość i znakomite kąty widzenia ekranu. Po chwili, gdy pierwszy raz przewijamy ekran, dostrzegamy wzorową płynność animacji i szybkość wywoływania aplikacji.

Reklama

Interfejs Androida 2.1 jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Samsung zadbał o dodatkowe opcje, np. możliwość zmiany stylu czcionki (z opcją pobrania dodatkowych stylów z sieci) pozwala spersonalizować wygląd poszczególnych menu.

Funkcje

Mały zawód przeżyjemy wchodząc do menu widżetów. Z niezrozumiałych przyczyn Samsung wyciął znaczną część fabrycznych dodatków systemu Android, zostawiając tylko cztery pozycje.

W zamian dostajemy kilka widżetów Samsunga, ale tylko połowa jest przydatna. Na szczęście jest jeszcze sklep z aplikacjami, z którego można pobrać dodatki. W przypadku Galaxy S to nawet dwa sklepy, bo oprócz Android Market smartfon łączy się także z Samsung Apps.

Na razie oferta drugiego sklepu to dosłownie kilka pozycji, ale z czasem lista aplikacji i widżetów na pewno się wydłuży.

Obsługa

Galaxy S ma kilka niestandardowych funkcji, np. klient serwerów DNLA - dzięki czemu można odtwarzać filmy ze zgodnych z tym standardem serwerów w sieci lokalnej, specjalną aplikację do pracy z tekstem i obsługę komend głosowych.

Ponadto tradycyjne funkcje smartfonu działają bez zarzutu.

Dobrym przykładem jest klawiatura. Działa precyzyjnie, co w połączeniu z bardzo dobrym i funkcjonalnym słownikiem sprawia, że trudno o pomyłki podczas pisania tekstu.

Poprawiona w stosunku do Samsung Wave przeglądarka internetowa nie jest idealna - ma kłopoty z płynnością obsługi dużych stron i precyzyjnym powiększaniem fragmentów witryn przy dwukrotnym pukaniu w ekran. Ale dzięki funkcji multidotyku surfowanie jest wygodne.

Aparat

Ogólne, bardzo dobre wrażenie, jakie robi Galaxy S, psuje przeciętny aparat fotograficzny. Wykonane nim zdjęcia są nieostre i mają niski kontrast.

Dużo lepiej aparat radzi sobie w trybie filmowym, w którym oferuje wysoką rozdzielczość 720p przy płynności nagrywania 30 klatek na sekundę.

Plusy:

+ bardzo dobry ekran,

+ wzorowa płynność działania,

+ system operacyjny Android 2.,

+ świetna klawiatura i słownik.

Minusy:

- nie najlepsza jakość obudowy,

- kiepski aparat fotograficzny,

- mała liczba widżetów,

- tylko kilka aplikacji w Samsung Apps.

Więcej informacji o telefonach i branży telekomunikacyjnej można znaleźć w "PC Format" 10/2010, w kioskach od 6 września 2010 r..

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: ekran | Android | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama