Test Goclever Orion 785 - niedrogi tablet z Androidem

Przez ostatnie 4 miesiące jakość niedrogich tabletów zmieniła się na plus - na rynku nieustannie pojawiają się niezłe i niedrogie tablety - jednym z nich jest Goclever Orion 785. Jest to kolejny androidowy, kosztujący mniej niż 500 zł klon iPada mini.

Goclever Orion 785 jest wyposażony w wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1024 na 768 i z formatem ekranu (4:3). Sprzęt prezentuje się poprawnie. Jego aluminiowa obudowa i wygląd przywodzą na myśl iPada mini. Oczywiście nie ma mowy o tej samej jakości wykonania - w końcu trzymamy w dłoniach urządzenie za mniej niż 500 zł. Obudowa ma grubość 7.15 mm. Tablet ma wysokości 200 mm i szerokości 134 mm.

Specyfikacja i możliwości

W "środku" tabletu znajdziemy czterordzeniowy procesor Cortex A7 o mocy 1GHz oraz ośmiordzeniowy układ graficzny PowerVR SGX544MP2. Orion 785 pracuje na systemie Android w wersji 4.2. Co istotne producent zapewni już wkrótce możliwość aktualizacji oprogramowania urządzenia do najnowszej wersji 4.4 - czas pokaże, co z tego będzie.  Goclever Orion 785 ma wbudowany 1GB pamięci operacyjnej DDR3 oraz 8GB pamięci dla danych, którą można powiększyć za pomocą karty micro SD/SDHC o pojemności do 32GB. Tablet wyposażono w baterię o pojemności 3800mAh.  Oprócz standardu Wi-Fi, który można spotkać w większości tabletów, w nowym Orionie znajdziemy też moduł Bluetooth.

Reklama

Na zestaw gniazd połączeniowych tabletu składają się: port microHDMI, port microUSB, który wspiera funkcje OTG oraz 3.5-milimetrowe wejście słuchawkowe audio jack. Goclever Orion 785 ma dwie kamery - przednią o rozdzielczości 0.3Mpix oraz tylną o dokładności 2.0 Mpix (bez rewelacji - jak łatwo się domyślić). Wśród aplikacji dodanych przez producenta znajduje się m.in. oprogramowanie do odtwarzania multimediów, sklep z grami od Goclever (w tym edukacyjnymi dla dzieci), pakiet biurowy, serwisy społecznościowe oraz e-księgarnia LEGIMI.

Najnowszy tablet Goclever wspiera technologię Wireless Display, dzięki której można bezprzewodowo wyświetlać obraz z tabletu na telewizorach, monitorach i projektorach, a by skorzystać z tej funkcji wystarczy zaopatrzyć się w specjalny adapter HDMI.

W praktyceW skrócie można napisać, że Goclever Orion 785 spełnia wszystkie wymagania niezłego tabletu - ma wystarczający ekran (całkiem niezłe kolory), w benchmarkach zdobywa około 4500 punktów (Quadrant Standard Edition), uruchomimy na nim wszystkie nowe gry, bez problemu obejrzymy film (dwa głośniczki) i - jak łatwo się domyślić - sprzęt sprawdzi się podczas surfowania w internecie. korzystania z aplikacji czy słuchania muzyki. Deklarowany czas pracy na baterii przy korzystaniu z WIFI wynosi 5 godzin - i rzeczywiście, sprzęt wytrzyma do koło 4 godzin z hakiem. Zatem - wszystko jak najbardziej na miejscu.

Podsumowanie testu Goclever Orion 785

Goclever Orion 785 to obecnie jeden z najlepszych tanich tabletów (poniżej 499 zł) na rynku - tym produktem Goclever raz jeszcze potwierdza, że bardzo dobrze radzi sobie na rynku niedrogich tabletów z Androidem.

Jeśli firma dotrzyma słowa, a Orion 785 rzeczywiście dostanie Androida 4.4 - będzie można myśleć o jego zakupie także za kilka miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tablet | tani tablet android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama