Test Moto G6 plus

Moto G6 plus /INTERIA.PL
Reklama

Sprawdzamy Moto G6 plus, większy i odrobinę mocniejszy odpowiednik udanego Moto G6. Jak smartfon wypadł w testach?

W czerwcu przetestowaliśmy Moto G6, bardzo dobry telefon za mniej niż 999 zł. Model Moto G6 plus, jak wspomnieliśmy we wprowadzeniu do materiału, pełni rolę "większego brata" G6. Liczba podobieństw (ta sama wersja systemu, niektóre komponenty, design) jest tak duża, że w materiale poniżej skupimy się wyłącznie na różnicach. Pozostałe informacje można znaleźć w teście Moto G6.

Wygląd

Moto G6 plus ma wyświetlacz o przekątnej 5,9" (0,2 cala więcej niż G6) Full HD+ Max Vision (2160 na 1080 pikseli) w proporcjach obrazu 18:9. Designem wersja plus nie odbiega wiele od "mniejszego" brata. Wygląd jest funkcjonalny, chociaż bardziej przypomina zeszłoroczne modele. Tylna obudowa ze szkłem 3D robi pozytywne wrażenie nawet dzisiaj. Telefon ma slot na karty microSD i wyjście słuchawkowe. Testowana przez nas wersja miała 64 GB wbudowanej pamięci (49 GB do dyspozycji użytkownika). Smartfon korzysta z portu USB-C, ma NFC i opcję dual-SIM.

Reklama

Specyfikacja

Testowany model miał Androida 8, praktycznie w czystej postaci (więcej o systemie w teście G6). W środku można było znaleźć procesor Qualcomm Snapdragon 630 (wersja 450 w G6) i 4 GB pamięci RAM. Smartfon działał bez zarzutu. Na jakie wyniki przełożyła się opisana specyfikacja?

Benchmark GeekBench: 873 (single-core), 4135 (multi-core)

Benchmark AnTuTu: 88 209

Dla porównania, Moto G6 miało wynik: 743 (single-core), 3872 (multi-core) w GeekBench i 70 261 w AnTuTu.  Wynik posiadającego podobną cenę Xiaomi Mi A2 wyniósł 1646  (single-core), 4729 pkt. (multi-core) i 129 531 punktów w AnTuTu.

Sprawdzamy aparat

O ile różnice w specyfikacji nie będą dla większości użytkowników odczuwalne, tak aparat odgrywa dzisiaj kluczową rolę. Moto G6 plus korzysta z technologii Dual Autofocus Pixel (szybkie ustawianie ostrości). Z tyłu znajdziemy aparat o rozdzielczości 12 mpix, a z przodu - 5 mpix. Główny aparat ma przysłonę f/1,7 i piksele o wielkości 1,4 μm (w teorii lepsza fotografia przy słabym oświetleniu). Aparat ma kilka trybów, w tym tryb portretowy.

Jak aparat wypadł w testach? Naprawdę pozytywnie - brzmi krótka odpowiedź. Zdjęcia wykonane za dnia wyglądają bardzo dobrze. Tryb portretowy również sprawuje się poprawnie. Po zapadnięciu mroku lub przy słabym oświetleniu, ostrość wykonanych zdjęć może ulec pogorszeniu, ale G6 plus nadal trzyma odpowiedni poziom. Podsumowując, biorąc pod uwagę cenę urządzenia - aparat wypadł dobrze.

Bateria

Smartfon ma baterię o pojemności 3200 mAh, która wystarczy bez problemu na 24 godziny intensywnego użytkowania. Jeśli będziemy bardziej oszczędni - ten czas można wydłużyć do prawie 48 godzin. Ładowarka USB-C  i technologia TurboPower sprawiają, że w około 30 min. można naładować około 50 proc. baterii. To dobry wynik.

Podsumowanie

Cena: Około 1299 zł

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy