Test Samsung Multiroom - dom gotowy na imprezę

Testujemy system dźwiękowy Samsung Multiroom, który umożliwia rozmieszczenie w dowolnym miejscu w naszym domu głośników obsługiwanych przy pomocy smartfonu.

Samsung Multiroom - jak to działa?

Całość systemu opiera się na trzech elementach. Centralna jednostka to tak zwany HUB, który odpowiada za rozsyłanie muzyki. Do tego dochodzą  dwa rodzaje głośników - M5 i M7. Głośniki można podłączyć także bez HUB-a. Instalacja systemu Multiroom odbywa się w trzech  krokach. Po pierwsze, HUB należy podłączyć do naszego domowego routera WiFi oraz do źródła zasilania. Następnie głośniki umieszczamy w wybranych przez nas miejscach w mieszkaniu i podłączamy do zasilania. W końcu instalujemy aplikację Samsung Multiroom na smartfonie, ustawiamy całość i mamy pełną kontrolę nad naszym domowym systemem dźwiękowym.

Reklama

Po podłączeniu systemu, dzięki aplikacji mobilnej Samsung Multiroom nasz smartfon lub tablet stanie się muzycznym centrum dowodzenia dźwiękiem. Za pomocą kilku kliknięć włączymy muzykę w każdym pokoju. Co ważne, nie jesteśmy zmuszeni do słuchania tego samego we wszystkich pomieszczeniach. Z poziomu smartfona każdym głośnikiem zarządzamy osobno. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak przydatna może być ta funkcja  w trakcie domowych przyjęć czy imprez.

Na domowych głośnikach Multiroom rozbrzmiewać będzie nie tylko muzyka przechowywana na smartfonie - możemy skorzystać także z zasobów komputerów podłączonych do domowej sieci internetowej czy popularnych serwisów strumieniujących muzykę takich jak Deezer czy Spotify. Dzięki Samsung Multiroom możemy również korzystać z zasobów muzyki dostępnej na innych smartfonach podłączonych do domowej sieci bezprzewodowej.

Jak to się sprawdza w praktyce?

Całość, po podłączeniu z wykorzystaniem WiFi działa prawidłowo. Trudno ocenić, ile zależy od samego routera - my nie mieliśmy problemu. Tam, gdzie "docierał" bezprzewodowy internet - tam był dźwięk. Łatwo się domyślić, że czym większy dom - tym silniejszy sygnał WiFi będzie nam potrzebny. Na szczęście alternatywnie głośników Samsunga możemy również używać bezpośrednio łącząc je bezprzewodowo z domową siecią Wi-Fi. Każdy z pojedynczych głośników działa także autonomicznie - możemy sparować go z urządzeniem przy pomocy technologii Bluetooth.

W przygotowanym przez nas systemie może znaleźć się do 10 głośników. Głośniki dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym) możemy umieścić w trzech różnych pozycjach, zależnie od naszych preferencji - położyć na płasko, postawić lub też powiesić na ścianie. Dodatkowo, możemy powiększyć skład systemu Multiroom włączając do niego inne kompatybilne urządzenia firmy Samsung, takie jak telewizory, odtwarzacze Blu-ray, soundbary oraz zestawy kina domowego. Zatem, w teorii, nie musimy kupować kolejnych nowych głośników.

Jak grają same głośniki? Dobrze - odpowiadając w skrócie. Cena sprzętu odpowiada jego rynkowym konkurentom - to na pewno. Oczywiście za te pieniądze można kupić  zestaw Hi-Fi. Z drugiej strony - ten zestaw Hi-Fi nie potrafi tego, co system Multiroom. Decyzja o zakupie powinna zatem zależeć od tego, co tak naprawdę szukamy. I czy często robimy imprezy.

Sugerowane ceny detaliczne:

Głośnik WAM750 - 1999 zł
Głośnik WAM550 - 1499 zł
HUB WAM250 - 399 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Audio | hi-fi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy