Test Bose AE2w - bezprzewodowe słuchawki (nie) tylko dla Apple

Bose AE2w to wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe do codziennego użytku. Są lekkie, dobrze wykonane, a wydobywający się z nich dźwięk jest czysty i pełen detali. Czy warto wydać na nie ponad 1000 zł? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym teście.

Bose AE2w to słuchawki wokółuszne, co oznacza, że zakładając je na głowę jesteśmy w stanie odciąć się od otaczającego świata. Już przy pierwszym kontakcie, słuchawki robią dobre wrażenie. Są lekkie, kompaktowe i dobrze wykonane. Ich masa nie przekracza 150 g. Do zestawu jest dołączony woreczek, który ochroni przed ich uszkodzeniem w trakcie transportu.

Po założeniu słuchawek na głowę, nie czuć żadnego dyskomfortu, nie uciskają i są bardzo wygodne. Pałąk jest wyściełany miękką gąbką, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Muszle słuchawkowe są duże, owalne i bez problemu zakrywają całe ucho. Pokryte są wysokiej jakości skórą, która delikatnie otula małżowinę uszną i tłumi większość dźwięków otoczenia. Dzięki rozsądnej konstrukcji, ze słuchawek wygodnie mogą korzystać także okularnicy.

Reklama

W zestawie znajdziemy kabel USB-MicroUSB służący do ładowania słuchawek. Taką czynność trzeba powtarzać co ok. 7-8 godzin intensywnego słuchania, co nie jest złym wynikiem.

Piękny dźwięk bez kabla

Jednym z ważniejszych elementów zestawu jest moduł Bluetooth, pozwalający na korzystanie ze słuchawek z dala od sparowanego z nimi urządzenia w odległości 8-10 metrów. Moduł Bluetooth jest lekki, a na dodatek odczepiany - gdy korzystamy ze słuchawek "po kablu", nie musimy mieć go aktywnego. Moduł ma specjalny przycisk do parowania, regulację głośności oraz wbudowany mikrofon, dzięki czemu można wykorzystać go jako tradycyjny zestaw słuchawkowy. Proces parowania jest banalnie prosty i intuicyjny. W celu nawiązania połączenia bezprzewodowego, wystarczy nacisnąć dwa przyciski na module Bluetooth słuchawek. Można przy tym jednocześnie podłączyć dwa źródła - użytkownik może dzięki temu łatwo przełączać się pomiędzy odtwarzaniem filmów lub muzyki na odtwarzaczu iPad, a odbieraniem rozmów na smartfonie za pomocą mikrofonu i słuchawek.

Słuchawki AE2w są zoptymalizowane pod kątem odtwarzaczy Apple - iPada, iPhone'a czy iPoda - ale są też zgodne z większością innych mobilnych urządzeń Bluetooth, obsługujących profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). Ogromnym minusem Bose AE2w jest brak wsparcia dla komputerów mobilnych Apple - na MacBookach z funkcji słuchawek bezprzewodowych po prostu nie skorzystamy.

Słuchawki AE2w wykorzystują technologię TriPort i aktywny korektor graficzny, które umożliwiają odtwarzanie głębszych niskich tonów i bardziej naturalny dźwięk. Dzięki temu zapewniają znacznie lepszy odbiór dźwięku, niż tradycyjne bezprzewodowe słuchawki. Ten jest naprawdę na wysokim poziomie. Urządzenie gra naprawdę głośno i jednocześnie bardzo czysto. Bogata scena dźwiękowa jest uzupełniona mocnymi tonami niskimi. Słuchawki Bose AE2w niejednego miłośnika bezprzewodowej muzyki zachwycą jakością odtwarzanych materiałów.

Słuchawki Bose AE2w to jedne z lepszych słuchawek bezprzewodowych na rynku w swoim przedziale cenowym. Urządzenie kupimy za 1049 zł i na pewno będą to dobrze wydane pieniądze na sprzęt audio.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: słuchawki | słuchawki bezprzewodowe | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy