WL-500W i 700gE - ściągać każdy może

Ty śpisz, komputer śpi, a pliki się ściągają - czy to możliwe? Takie rozwiązanie prezentuje Asus i jego bezprzewodowe routery WL-500W oraz WL-700gE.

WL-500W
WL-500Wmateriały prasowe

WL-500W

Co sprawia, że WL-500W Super Speed N nie jest zwyczajnym routerem, jaki przeważnie dostajemy w komplecie z internetową usługą opartą na BSA? Otóż oprócz funkcjonowania jako bezprzewodowy router zgodny ze szkicem standardu 802.11n, WL-500W został wyposażony w funkcje Download Master i USB Plug-n'-Share. W skrócie - oznacza to wygodniejsze pobieranie danych i lepszą obsługę peryferii. Za chwilę omówimy obie nowości dokładniej.

Sam router prezentuje się naprawdę dobrze. Owszem, w przypadku tego typu urządzeń nie ma to większego znaczenia (rzadko trzymamy je "na wierzchu"), jednak skoro WL-500W będzie wykorzystywany do obsługi tylu multimediów oraz innych urządzeń, warto, aby godnie wyglądał. Ale obudowa to jedno - skupmy się na tym, co najważniejsze.

Dziel i łącz

Zacznijmy od podstawowej funkcji WL-500W, czyli routera. Jak już wspomniałem, omawiane urządzenie współpracuje z rozwiązaniami sieci bezprzewodowej zawartymi w szkicu 802.11n. Oznacza to automatycznie, że WL-500W współpracuje także z urządzeniami działającymi w 802.11b/g. Natomiast technologia MIMO (Multiple Input, Multiple Output - wiele sygnałów wejściowych, wiele wyjściowych) umożliwia WL-500W osiągnięcie prędkości wyższych niż 100Mb/s.

Funkcjonowanie WL-500W jako routera nie wymaga raczej wielu słów komentarza - instalacja i obsługa jest bajecznie prosta. Użytkownik krok po kroku zostanie poprowadzony, jak uruchomić WL-500W. Oczywiście nie zaszkodzi posiadać pewnego doświadczenie w tych kwestiach, ale to już leży w gestii kupującego. Jednak o wiele bardziej fascynujące są dodatkowe funkcje oferowane przez ten router.

Dzięki ciekawym rozwiązaniom, funkcjonalności oraz stylistyce WL-500W otrzymał REKOMENDACJĘ.
materiały prasowe

To jeszcze nie wszystko - idąc za ciosem Asus zaimplementował w WL-500W funkcję Plug-n'-Share (podłącz i udostępniaj). Dzięki portowi USB 2.0 do routera można podłączyć kamerę internetową, dysk twardy i drukarkę. Jak to wygląda w praktyce?

Wyobraźmy sobie, że do routera podpinamy dysk twardy. Jeśli chcemy, router pełni wtedy rolę serwera FTP, a my możemy archiwizować dane z komputera na zewnętrznych dyskach twardych oraz wykorzystać "Otoczenie sieciowe" systemu Windows do przeglądania ich zawartości. Co więcej, wszystkie te funkcje mogą być wykorzystywane bez podłączania WL-500W do komputera.

Brzmi to może mało efektownie, ale obecnie na rynku widzimy wyraźną tendencję do łączenia różnych urządzeń i ułatwionej między nimi wymiany informacji. WL-500W jawi się tutaj jako najlepszy przykład.

WL-700gE

WL-700gE
materiały prasowe

Bezproblemowe ściąganie

Przede wszystkim WL-700gE ma wbudowany dysk o pojemności 160GB (na ryku jest także dostępna wersja z HDD 250GB) - tak wiec tym razem nie musimy podpinać zewnętrznych napędów. Dodatkowo opisywany sprzęt ma opcję "kopiuj", dzięki której w ekspresowym tempie możemy przenieść zgromadzone na innych nośnikach dane.

Podobnie jak w przypadku WL-500W, także tutaj możemy skorzystać z programu Download Master, a także tworzyć serwer FTP z naszego routera. Każdy z portów WL-700gE może być wykorzystany jako serwer FTP, albo jak serwer kamery internetowej, albo drukarki. Całość waży około 2 kg i ma wysokość 45 mm. Co ciekawe, WL-700gE współpracuje z interfejsem sklepu iTunes, umożliwiając transfer biblioteki multimediów. Oba routery komunikują się także bez problemu z konsolą Xbox 360

Wybór między WL-500W a WL-700gE należy już do samego klienta, który dostosuje zakup do własnych potrzeb i wymagań. Największym plusem obu urządzeń zdaje się być oryginalnie rozwiązana kwestia pobierania plików z sieci oraz współpraca z innymi niż dyski twarde urządzeniami. W utalentowanych rękach zarówno WL-500W, jak i WL-700gE potrafią wiele.

Dzięki ciekawym rozwiązaniom, funkcjonalności oraz stylistyce WL-500W otrzymał REKOMENDACJĘ.
INTERIA.PL

- Download Master

- Funkcja serwera FTP

- Wygląd i funkcjonalność

MINUSY

- Cena (WL-700gE)

- Brak dysku (WL-500W)

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas