Amazon ma wszystko, ale nie miał jednego. Teraz już ma. Przed Wami Zoox

Najbogatszy człowiek na naszej planecie, szef Amazonu, podbija coraz to nowe branże, ale nie był obecny w świecie pojazdów autonomicznych. Teraz się to zmieniło. Oto pierwszy samochód od Amazonu.

Jeff Bezos włada chmurami obliczeniowymi, tworzy technologie przyjazne środowisku, ma sieci sklepów, buduje roboty, a niebawem zaoferuje kosmiczną turystykę. W jego świecie brakowało tylko czegoś, co odmieni na lepsze transport publiczny. Teraz się to zmieniło. 14 grudnia, firma Zoox, którą Amazon kupił za 1,3 miliarda dolarów, zaprezentuje swój w pełni elektryczny pojazd autonomiczny o charakterze miejskim.

Chociaż do tego czasu pozostało jeszcze kilka dni, to już możemy zobaczyć go na pierwszych zdjęciach. Pojazd pojawił się bowiem pod jedną z restauracji w San Francisco. Możemy domyślać się, że firma kręciła film promocyjny z nim w roli głównej. Tak czy inaczej, wciąż musimy poczekać na szczegóły techniczne pojazdu i ujawnienie planów, jakie Amazon ma w związku z tym wynalazkiem.

Reklama

Na zdjęciach możemy zobaczyć, że zminiaturyzowany autobus od Zoox wygląda dość futurystycznie, ale już mieliśmy okazję widzieć podobne pojazdy od innych firm, więc tutaj nie będzie większej rewolucji. Ma ona jednak dotyczyć sposobu komunikacji w San Francisco. Do tej pory nie testowano tam tego typu pojazdów. Amazon widzi jednak w nich ogromny potencjał. Coraz szybciej rozkwitająca Dolina Krzemowa potrzebuje szybkiej i sprawnej komunikacji zbiorowej.

Pojazd od Zoox ma być panaceum na te problemy i uzupełnić floty autonomicznych taksówek od Google, Waymo czy Ubera. Rozwój pojazdów autonomicznych bardzo cieszy. Mamy już początek lat 20. XXI wieku, więc to najwyższy czas, by z tych technologii zrobić praktyczny użytek dla społeczeństwa. Szkoda tylko, że władze Unii Europejskiej tak wolno reagują z odpowiednimi przepisami na szybko postępujące zmiany np. w świecie motoryzacji.

Źródło: GeekWeek.pl/Zoox/Amazon / Fot. Reddit/LAKAILB87

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy