Reklama

Autonomiczne pojazdy Waymo "wjeżdżają" do kolejnego miasta

Należąca do Google firma zajmująca się rozwojem autonomicznych taksówek, rozszerza teren testowy dla swoich automatycznych pojazdów. Już niebawem rozwiązanie zawita m.in. w Nowym Jorku.

Waymo to firma, która od wielu lat zajmuje się rozwojem autonomicznych taksówek. Wraz z marką Chrysler oraz Jaguar opracowała ona flotę autonomicznych pojazdów, które w przyszłości mają wspomóc ruch samochodowy w dużych aglomeracjach. Obecnie program testowy samodzielnie poruszających się pojazdów obejmuje takie miasta jak Phoenix czy San Francisco, niebawem jednak rozwiązanie ma zadebiutować na ulicach Nowego Jorku.

Jak donoszą zachodnie media, firma Waymo planuje skoncentrować się na najbardziej ruchliwych dzielnicach amerykańskiego miasta. Teren testowy ma obejmować skomplikowane i wielopasmowe ulice, co ma pomóc rozwijać systemy kontrolowanej jazdy przy dużym natężeniu ruchu. Firma podkreśla także, że przeniesienie się w bardziej umiarkowany klimat, pozwoli sprawdzić rozwiązanie w przypadku zmiennych warunków pogodowych, uwzgledniających nawet śnieg oraz lód.

Reklama

Przedsięwzięcie to wydaje się mocno ryzykowane, biorąc pod uwagę z jakimi problemami firma zmaga się w innych miastach. Stosunkowo niedawno media zalały doniesienia dotyczące samochodów Waymo, które dosłownie gubiły się na ślepych ulicach, korkując przy tym przydomowe podjazdy.

W internecie już teraz nie brakuje komentarzy mieszkańców Nowego Jorku, sceptycznie nastawionych się do całego pomysłu.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Waymo | samochody autonomiczne | Nowy Jork

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy