Byton pokaże na CES 2019, jak będzie wyglądała przyszłość motoryzacji

Nie, to nie jest jakaś kolejna artystyczna wizja przyszłości, tak będzie wyglądał w środku konkurent Tesli, który niebawem trafi do sprzedaży. Na jego masce pojawi się logo dotychczas mało znanej chińskiej firmy Byton.

M-Byte i K-Byte to pierwsze prototypy miejskiego SUV-a i sedana, zaprezentowany przez firmę Byton. Została ona stworzona przez grupę czołowych inżynierów z takich firm jak: Nissan, Tesla, BMW, Toyota. Wspierani są oni przez chiński Tencent Holdings i masę inwestorów z całej Azji. Ich celem jest stworzenie praktycznego pojazdu na miarę XXI wieku, czyli w praktyczny sposób wykorzystującego najnowsze zdobycze techniki w imię ułatwienia życia swoim właścicielom.

Firma ma już zabezpieczone 500 milionów dolarów na realizację swojej wizji, więc możemy spodziewać się, że niebawem takie futurystyczne pojazdy trafią do masowej sprzedaży i odmienią sposób podróżowania tysięcy ludzi na całym świecie. Byton obecnie kończy budowę fabryki w Państwie Środka. Już w przyszłym roku z taśmy zjadą tam pierwsze samochody na potrzeby rynku chińskiego, a w 2020 roku mają być oferowane na całym świecie.

Reklama

Byton poinformował na swoim profilu na Twitterze, że pojawi się na zbliżających się wielkimi krokami targach CES 2019, które odbędą się za kilka dni w Las Vegas. Ma zostać tam zaprezentowany M-Byte, czyli rodzinny SUV. Na jego pokładzie znajdą się najnowocześniejsze zdobycze techniki.

Kierowca i pasażerowie z pewnością docenią ogromny, 50-calowy (49×10 cali) ekran o wysokiej rozdzielczości, na którym będą wyświetlane wszystkie najważniejsze parametry dotyczące samochodu, a przede wszystkim, będzie on pełnił dla nich rolę centrum rozrywki. Na kierownicy pojawi się dodatkowy wyświetlacz, na którym kierowca będzie mógł spersonalizować ważne dla niego informacje. Zobaczcie, jak wyglądają oba ekrany w akcji na powyższym materiale filmowym.

Podstawowy model elektrycznego SUV-a przedstawia się bardzo interesująco, jeśli chodzi o specyfikację i cenę. Za kwotę 45 tysięcy dolarów (ok. 170 tysięcy złotych) otrzymamy pojemny i luksusowy pojazd z napędem na tył, baterią o pojemności 71 kWh, silnikiem o mocy 272 KM (200 kW), zasięgiem na poziomie 400 kilometrów i ładowaniem z mocą ok. 120 kW.

Źródło: GeekWeek.pl/Byton / Fot. Byton

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy