Dziwne zachowanie Modelu 3 od Tesli z nową funkcją autonomiczną [FILM]

Pierwsze pojazdy Tesli otrzymały już możliwość poruszania się po drogach w pełnym trybie autonomicznym, dzięki któremu ich właściciele niebawem będą mogli zarabiać na nich jak na robo-taksówkach.

Jeden ze szczęśliwych posiadaczy Modelu 3 wrzucił do sieci, na kanał Whole Mars Catalog na YouTube, bardzo ciekawy film. Użytkownik nagrał go w trakcie swojej podroży do pracy. Możemy zobaczyć na nim dość ciężkie warunki drogowe, jak dla systemów autonomicznych. System Autopilota poradził sobie z nimi w dość ciekawy sposób.

Otóż na początku pojazd dziwnie zareagował podczas przejazdu obok betonowej barierki a ciężarówką. Kierowca trzymał dłonie blisko kierownicy w obawie przed zderzeniem z barierką, bo pojazd niebezpiecznie kierował się na nią, a następnie za bardzo się do niej zbliżał w trakcie pokonywania zakrętu.

Reklama

W pewnym momencie system FSD zaskoczył kierowcę, bo zaczął automatycznie składać lusterka, by nie obtarły się one o barierkę. Gdy już na drodze zrobiło się luźniej, system ponownie rozłożył lusterka. Fani Tesli informują, że pełny tryb Full Self Driving będzie posiadał właśnie takie dobrodziejstwa. Docelowo podczas jazdy w trybie autonomicznym, lusterka będą złożone bez przerwy. Dzięki temu zwiększy się aerodynamiczność pojazdu i bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu.

Tryb pełnej autonomii w pojazdach Tesli będzie już dostępny dla wszystkich w przyszłym roku. Niestety, wielu posiadaczy tych elektryków uważa, że system wciąż jest dla nich zbyt niepewny. Można się o tym przekonać również po powyższym filmie. Pojazd porusza się dość niepewnie, wielu kierowców obawia się, że system w naj mniej oczekiwanej sytuacji zawiedzie i doprowadzi do tragicznego w skutkach wypadku. Obejrzyjcie film i sami oceńcie, czy zaufalibyście Autopilotowi.

Źródło: GeekWeek.pl/Whole Mars Catalog / Fot. Whole Mars Catalog

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama