Elektryczny Hummer oficjalnie zaprezentowany. Ma kosmiczne przyspieszenie [FILM]

Po 10 latach nieobecności na rynku, General Motors zaprezentował pierwszy w pełni elektryczny pojazd do zadań specjalnych, który ma konkurować z Cybertruckiem od Tesli. Zobaczycie nowego Hummera w pełnej krasie.

Hummer EV to potęga jak na tę markę przystało. Pojazd dysponuje trzema silnikami elektrycznymi (jeden na przedniej osi i dwa na tylnej), które w sumie generują moc aż 1000 KM i 15590 Nm momentu obrotowego. Dzięki nim sprint do setki zajmuje nieco ponad 3 sekundy. Ten ponad 2-tonowy potwór może zatem ścigać się spod świateł z supersamochodami.

General Motors zapewnia, że pojazd został wyposażony w technologię szybkiego ładowania 200-350 kW. W zaledwie 10 minut można zapewnić energię akumulatorom do przejechania 160 kilometrów. Całkowity zasięg ma wynosić do 560 kilometrów. Nie jest tak dużo jak wcześniej wielu przewidywało, czyli 1000 kilometrów, ale musimy pamiętać, że jest to pojazd do zadań specjalnych, a więc ciężki i masywny.

Reklama

Amerykański koncern chwali się, że Hummer EV będzie posiadał bardzo ciekawy tryb CrabWalk, a także Watts to Freedom, czyli potężne przyspieszenie, oraz adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne pozwalające na regulowanie prześwitu w zakresie od 20 do 43 cm. Nie można zapomnieć o system UltraVision, który zapewnia 360-stopniowy obraz otoczenia pojazdu, który bazuje na aż 18 kamerach.

Tymczasem w środku pojawiły się dwa duże ekrany. Pierwszy, o przekątnej 12,3 cala, zastępuje zegary, drugi, o przekątnej 13,4, służy do obsługi multimediów. GM informuje, że Hummer EV będzie pierwszym na świecie pojazdem, w którym zostanie wykorzystany silnik graficzny znany nam dobrze z gier komputerowych ().

Cena niestety nie należy do najmniejszych. Hummer EV będzie kosztował 112 tysięcy dolarów (ponad 430 tysięcy złotych). Pod względem osiągów, zasięgu i ceny raczej nie będzie dobrym konkurentem Cybertrucka od Tesli. Elon Musk zapowiada, że będzie on znacznie tańszy, bo najpotężniejszą wersja z trzema silnikami ma kosztować 70 tysięcy dolarów (270 tysięcy złotych).

Źródło: GeekWeek.pl/General Motors / Fot. General Motors 

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy