Elon Musk opublikował zwiastun nowego, futurystycznego pojazdu od Tesli

Nie, nie chodzi o Model Y, tylko potężnego i elektrycznego pick-upa, który ma być zaprezentowany w pełnej krasie jeszcze w tym roku. Jak mówi Musk, może być zbyt futurystyczny dla większości ludzi. Widać to na zwiastunie.

Pierwsza jego zajawka została zaprezentowana tuż po zakończeniu wczorajszej odsłony Modelu Y, małego SUV-a Tesli. Był to pewnego rodzaju easter egg, gdyż pojawił się on na ekranie prezentacyjnym przy mrocznej i cyberpunkowej ścieżce dźwiękowej do filmu Blade Runner, w chwili, gdy uczestnicy wychodzili z obiektu, więc większość nawet nie zorientowała się, z czym ma do czynienia.

Dziś Elon Musk opublikował wpis na swoim profilu na Twitterze, w którym zamieścił zajawkę tajemniczego pojazdu z podpisem, że chodzi o zapowiadaną od dawna elektryczną i cyberpunkową ciężarówkę. Miliarder powiedział, że jest to najbardziej uwielbiany przez niego projekt realizowany teraz przez Teslę, a to ze względu na fakt, że będzie to tak bardzo futurystyczny pojazd, że wielu może szokować swoim wyglądem.

Reklama

Za dużo o tym pojeździe nie wiadomo. Z nieoficjalnych źródeł wynika jednak, że będzie to prawdziwy elektryczny wół roboczy, w którym zastosowane zostanie pneumatyczne zawieszenie na bieżąco dostosowujące się do warunków jazdy. Na swój pokład będzie mógł zabrać 6 osób i będzie dysponował zasięgiem na poziomie do 800 kilometrów. Dzięki temu pojazd miałby mieć bardzo szerokie zastosowanie. Pick-up ma być nieco większy i o wiele mocniejszy od kultowego Forda F150.

Źródło: GeekWeek.pl/Electrek / Fot. Tesla/Electrek

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy