Goodyear stworzy specjalistyczne opony do pojazdów elektrycznych

Amerykańskie przedsiębiorstwo oponiarskie zadeklarowało chęć stworzenia pierwszego w swojej historii ogumienia przeznaczonego dla samochodów elektrycznych. Ma to na celu m.in. przyspieszanie elektryfikacji przemysłu motoryzacyjnego w nadchodzących latach.

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Z uwagi na ich odmienne właściwości jezdne, konieczne jest jednak stosowanie odrębnej kategorii ogumienia. Samochody bezemisyjne są nie tylko cięższe, ale także wykorzystują dużo większy moment obrotowy. Koło w pojeździe elektrycznym pracuje inaczej niż w standardowym aucie, co znacząco wpływa na jego żywotność. Nie dziwi zatem, że coraz więcej firm oponiarskich skłania się do opracowywania specjalnie dostosowanych opon.

Przykładem takiego rozwiązania ma być ElectricDrive GT. Opracowana przez amerykańskie przedsiębiorstwo Goodyear opona, jest wyposażona w technologię Goodyear SoundComfort, która działa jak wbudowana "bariera dźwiękowa". Rozwiązanie to w znaczący sposób pomaga zredukować hałas, który jest wytwarzany w momencie jazdy. Nowoczesne ogumienie posiada także na nowo zaprojektowany, asymetryczny wzór bieżnika, stworzony ze specjalistycznej mieszanki. Wartości te mają ograniczyć opory toczenia, a przy tym zapewnić lepszą przyczepność w przypadku wykorzystania większego momentu - np. w trakcie gwałtownego ruszania.

Reklama

Pełna oferta opon z serii ElectricDrive ma trafić do sprzedaży już w 2022 roku. Pierwszy model, wspomniany już ElectricDrive GT będzie dostępny w rozmiarach 255/45R19 104W XL. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Goodyear | samochody elektryczne | opony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy