Google testuje automatyczne powiadomienia o wypadkach dla Androida

Amerykański gigant jest ostatnio na językach, a wszystko za sprawą licznych zapowiedzi podczas tegorocznej edycji Google I/O, która miała miejsce w dniach 7-9 maja. Producent skupił się nie tylko na nowych urządzeniach, ale i oprogramowaniu.

Podczas swojej konferencji Google zaprezentowało m.in. nową wersję systemu operacyjnego Android, oznaczoną literką Q (swoją drogą, ciekawe jaki deser użyczy mu tym razem swojej nazwy), która doczekała się wielu interesujących zmian, jak natywne wsparcie dla składanych smartfonów, pozwalające wykorzystywać niecodzienne kształty i proporcje ekranów, wparcie dla łączności 5G, Live Caption na żywo wprowadzające napisy do konsumowanych treści, Smart Reply dostarczające sugestie odpowiedzi i działań, ciemny motyw czy aż 50 funkcji skoncentrowanych na prywatności i bezpieczeństwie.

Reklama

Teraz okazuje się jednak, że głęboko w systemie siedzi też inna ciekawa funkcjonalność, którą udało się odkryć niezawodnym w takich sprawach redaktorom xda-developers. A mowa o funkcji automatycznego wykrywania stłuczek samochodowych dla smartfonów z serii Pixel - w wersji Beta 3 najnowszej wersji Androida znalazła się bowiem aplikacja o nazwie Safety Hub, na razie ekskluzywna dla własnych smartfonów Google.

Co więcej, chociaż opis i nazwa sugerują dość wyraźnie, że chodzi o automatyczną detekcję wypadków, to nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób miałaby ona działać. Google może skusić się na wykorzystywanie danych zgromadzonych przez akcelerometr i mikrofon, ale w tym przypadku nie ma 100% pewności skutecznego działania programu, więc koncern ma zapewne jeszcze jakiegoś asa w rękawie.

Poza tym, na razie musimy się też domyślać, co system ma zrobić w momencie wykrycia kolizji - najprawdopodobniej chodzi o powiadomienie odpowiednich służb lub osób wskazanych wcześniej w aplikacji. Na razie nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko czekać na kolejne doniesienia w tej sprawie albo komentarz samego Google, które może podjąć temat, skoro aplikacja została już dostrzeżona przez użytkowników. Tak czy inaczej, nowa funkcjonalność zapowiada się bardzo ciekawie i z pewnością będziemy się jej bliżej przyglądać.

Źródło: GeekWeek.pl/xda

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy