Oto elektryczny następca Poloneza na miarę XXI wieku od polskiej firmy [FILM]

FSO SYRENA w Kutnie S.A. zaprezentowała swoją wizję słynnego Poloneza, który ma podbić serca Polaków, podobnie jak nowe, elektryczne wcielenie Syreny, które cieszy specyfikacją i niebawem trafi do sprzedaży.

Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie ma ambicje do odtworzenia kultowych pojazdów w wersji ekologicznej, bo elektrycznej. Na pierwszy ogień poszła Syrena, a teraz możemy zobaczyć prototyp Poloneza. Na tym się nie skończy. Inżynierowie zamierzają zbudować swoją wizję Warszawy, Mikrusa, Ogara, a nawet dostawczej Nysy.

Wracając jednak do Poloneza, to ma to być pojazd w klasie premium. Prototyp zachwyca swoją linią, która nawiązuje do protoplasty. Elektryk mierzy aż 5145 mm długości, więc jest dłuży nawet od Mercedesa klasy S. Tymczasem jego szerokość to 1950 mm i wysokość 1490 mm. Chociaż wnętrze jest tajemnicą, to konstruktorzy ujawniają, że będzie ociekać luksusem, a na pokładzie nie zabraknie najnowocześniejszych technologii znanych nam z samochodów premium.

Reklama

Damian Woliński, projektant z FSO Syrena w Kutnie, nie zdradził daty oficjalnej prezentacji i rozpoczęcia produkcji. Na razie priorytetem jest Vosco, czyli następca Syreny w wersji elektrycznej. Pojazd oferuje 5 miejsc, zasięg na poziomie 210 kilometrów, przyspieszenie do setki w 8 sekund i prędkość maksymalną dochodzącą do 140 km/h. Czas ładowania zajmuje od 1,5 godziny na stacji ładowania do 8 godzin ze zwykłego gniazdka.

Źródło: GeekWeek.pl/FSO SYRENA w Kutnie S.A. / Fot. FSO SYRENA w Kutnie S.A.

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL