Pogromcy Tesli, Lucid Air i SUV, przyłapane przed premierą na publicznej drodze [FILM]

W świecie pojazdów elektrycznych zaczyna robić się gorąco. Ten fakt bardzo cieszy. Większa konkurencja pomiędzy firmami motoryzacyjnymi, to lepsze i tańsze pojazdy dla klientów. Poznajcie firmę Lucid Motors.

Jeśli jeszcze jej nie znacie, to musicie wiedzieć, że to firma wywodząca się ze słynnej kalifornijskiej Doliny Krzemowej, która może wprowadzić duże zamieszanie w świecie elektryków. Tym bardziej, że w projekt zainwestowali, bagatela, 1 miliard dolarów szejkowie z Arabii Saudyjskiej. Może to wydać się dziwne, że konsorcjum związane z ropą naftową interesuje się pojazdami elektrycznymi, ale ropa kiedyś się skończy, a pojazdy elektryczne są przyszłością motoryzacji.

Lucid Motors od kilku lat buduje dwa pojazdy, które mają wnieść nowy powiew świeżości do świata pojazdów elektrycznych i zwiększyć konkurencję na tym szybko rozwijającym się rynku. Tak naprawdę w klasie premium nie ma zbyt dużego wyboru, ale to niebawem się zmieni, właśnie za sprawą m.in tej firmy. W sieci właśnie pojawiły się zdjęcia, na których możemy zobaczyć pojazdy Lucid przyłapane na jeden z dróg w Los Angeles.

Reklama

Firma już za 2 tygodnie zaprezentuje swoje dwa w pełni elektryczne samochody, które mają stać się pogromcami Modelu S i X od Tesli. Chociaż Lucid nie chce, by w ten sposób określano jej zamiary względem firmy Elona Muska, to jednak jej pojazdy mają oferować znacznie lepsze osiągi od pojazdów Tesli oraz być dostępne w bardziej korzystnej cenie.

Pierwszy z pojazdów to Lucid Air, czyli luksusowy sedan, który bez problemu może rozpędzić się do zawrotnej prędkości 376 km/h. Oferuje on więcej miejsca w środku od BMW 750Li czy Mercedesa S550L, a w najlepszej wersji ma dysponować zasięgiem do 827 kilometrów na jednym ładowaniu.

Lucid Motors, na dobry początek, planuje roczną produkcję na poziomie 10 tysięcy sztuk modelu Air, ae już w 2027 roku ma to być okrągły milion pojazdów. Mają one zjeżdżać z taśmy produkcyjnej w amerykańskiej Arizonie. Firma zapowiada, że pojazdy będą dostępne nie tylko w USA, ale również w Europie i Azji. Tutaj Lucid ma podobne plany, co Tesla, która chce podbić bardzo chłonny chiński rynek.

Tymczasem wracając do Air, to za 60 tysięcy dolarów dostaniemy duży, luksusowy i szybki samochód, z silnikiem elektrycznym dysponującym 400 KM, czterema ekranami dotykowymi, 19-calowymi felgami, elektryczną regulacją siedzeń, 10 poduszkami powietrznymi, aluminiowym dachem i 10-głośnikowym systemem nagłośnieniowym. Wszystkie systemy znajdujące się na pokładzie pojazdu oczywiście będą aktualizowane na bieżąco przez firmę, podobnie jak ma to miejsce w Teslach.

Jeśli to dla Was za mało, to Lucid przygotował wersję ekskluzywną oferującą zasięg na poziomie 827 kilometrów, napęd na wszystkie koła z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 1000 KM, system audio z 29 głośnikami, 21-calowymi felgami i szklanym dachem. Mało? Samochód bez problemu będzie osiągał setkę w nieco ponad 2 sekundy, a jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 350 km/h. Wszystko to za okrągłe 100 tysięcy dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/Electrek/Lucid Motors / Fot. Lucid Motors

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy