Tak działa niesamowity tryb kraba w nowym elektrycznym Hummerze [FILM]

General Motors w końcu zaprezentowało nowe wcielenie króla szos w wersji elektrycznej. Pojazd został przyjęty przez fanów marki z ogromnym entuzjazmem, a najbardziej ucieszyły ich jego możliwości.

Hummer EV będzie przyspieszał do setki w nieco ponad 3 sekundy i rozpędzał się do 200 km/h. Jednak najważniejszym aspektem dla entuzjastów bezdroży są właściwości jezdne tego potwora. Firma zapewnia, że są niesamowite. Co ciekawe, Hummer ma pozostawić w tyle swoją konkurencję w postaci Cybertrucka od Tesli.

Ma to nastąpić między innymi poprzez tryb kraba. Jak pewnie się domyślacie, chodzi o odpowiednie ustawienie kół. I tak jest w rzeczywistości. Pojazd będzie wyposażony w napęd na wszystkie koła, ale będą one również obracane pod większym kątem, niż ma to miejsce w tradycyjnych pojazdach. Dzięki temu szczęśliwi posiadacze Hummerów EV będą mogli łatwo i szybko przemierzać bardzo ciasne przestrzenie pomiędzy skałami.

Reklama

Tryb kraba jest o tyle rewelacyjnym dodatkiem, że do tej pory nie był on dostępny w pojazdach, które będą tak popularne jak Hummer. GM chwali się, że w niektórych przypadkach tylko z jego pomocą będzie można pokonać trudny teren. Oznacza to, że Hummer EV będzie miał pewną technologiczną przewagę nad konkurencją, a najbardziej Cybertruckiem.

Oprócz trybu kraba, potwór od GM będzie posiadał adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne pozwalające na regulowanie prześwitu w zakresie od 20 do 43 cm i system UltraVision, który bazuje na 18 kamerach i zapewnia 360-stopniowy obraz otoczenia pojazdu. Wszystkie te systemy mają pomóc łatwiej pokonywać nawet najbardziej wymagające bezdroża.

Źródło: GeekWeek.pl/General Motors / Fot. General Motors

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy