Tak kosmicznie wygląda wnętrze Alieno Arcanum, hipersamochodu o mocy 5221 KM

Pojazdy elektryczne są przyszłością motoryzacji. W końcu samochody staną się ekologiczne i będą dysponowały osiągami zarezerwowanymi dotychczas tylko dla supersamochodów za grube setki tysięcy złotych.

Co jakiś czas możemy zobaczyć coraz to bardziej futurystyczne pojazdy elektryczne, które zachwycają zarówno wyglądem, jak i osiągami. Firma Alieno chce jednak wyprzedzić epokę i zaprezentowała hipersamochód, który przypomina z zewnątrz i w środku statek kosmiczny.

Na razie to tylko koncepcja, ale firma dała słowo, że pojazd trafi do produkcji w limitowanej serii. Zainteresowani będą musieli liczyć się z wyłożeniem na niego przynajmniej 3 milionów złotych. Alieno zapewnia, że warto, ponieważ Arcanum ma być najpotężniejszym hipersamochodem w historii motoryzacji.

Reklama

Jego osiągi mają powalać na kolana. Mówimy tutaj bowiem o pojeździe, który ma dysponować mocą aż 5221 KM i 8880 Nm. Przyspieszenie do setki ma trwać mniej niż 1 sekundę, a do 300 km/h mniej niż 10 sekund. Prędkość maksymalna ma dochodzić do ponad 500 km/h. Chociaż wygląd zewnętrzny na myśl przywodzi pojazdy ze stajni Lamborghini, to jednak w środku raczej jest to pojazd należący do obcej cywilizacji.

Jak możecie zobaczyć na grafikach, kokpit Arcanum jest usłany wieloma różnymi ekranami OLED, na których wyświetlają się najważniejsze informacje dotyczące aktualnego stanu pojazdu oraz treści multimedialne. Projektanci tłumaczą, że wejście na pokład pojazdu od Alieno ma być niezwykłym doświadczeniem, którego próżno szukać w jakimkolwiek dotychczas wyprodukowanym pojeździe.

Kosmiczne wnętrze, kosmiczne osiągi i kosmiczna cena Arcanum nie odstrasza chętnych na ten pojazd. Firma ujawniła, że zainteresowanie tym elektrycznym hipersamochodem jest ogromne. Trzymamy kciuki, by z fazy koncepcji na papierze przeszedł on do produkcji.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Alieno

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy