Tak niesamowicie przyspiesza Ferrari SF90. Oto moc silników elektrycznych [FILM]

Ferrari SF90 Stradale to jeden z najlepiej przyspieszających hipersamochodów w historii. Chociaż firma wzbraniała się przed wejściem do świata silników elektrycznych, to jednak różnica jest kolosalna.

Ta kwintesencja 82-letniej myśli technologicznej Ferrari została oficjalnie zaprezentowana rok temu, ale dopiero teraz możemy zobaczyć, jak niesamowity jest to pojazd. Samochód prezentuje nowy kierunek stylistyczny producenta. Jest on efektem badań związanych z aerodynamiką oraz chęcią podkreślenia w jego bryle kosmicznych osiągów.

SF90 Stradale przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 2,3 sekundy, a 200 km/h na liczniku pojawia się po 6,5 sekundy. Prędkość maksymalna do 340 km/h. To wszystko zasługa hybrydowej jednostki typu plug-in. Mamy tutaj do czynienia z potężnym, podwójnie turbodoładowanym silniku V8 o pojemności 4 litrów, który rozwija moc 780 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Reklama

Nie zabrakło też silnika elektrycznego o mocy 220 KM i akumulatora o pojemności 7,9 kWh, który może być ładowany z gniazdka. Dzięki silnikowi elektrycznemu, pojazd może przejechać do 25 kilometrów, jednak bez przekraczania 135 km/h. Oba napędy pozwalają osiągnąć łączną moc na poziomie 1000 KM. Moc przekazywana jest na wszystkie koła.

Ferrari SF90 Stradale będzie samochodem wyprodukowanym w limitowanej, ale nieprzyjętej z góry liczbie. Produkcja ruszyła właśnie w Maranello, a cena modelu wynosi 1,3 miliona euro. Zobaczcie, jak niesamowite osiągi oferuje ten prawdziwy włoski ogier.

Źródło: GeekWeek.pl/Motorsport Magazine / Fot. Ferrari

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy