Tak wygląda w akcji Asystent Cofania, nowa funkcja w samochodach BMW

Nowe modele BMW X5 i serii 8 zostały wyposażone w bardzo praktyczną półautonomiczną funkcję o nazwie Asystent Cofania, która może okazać się zbawienna w nietypowych sytuacjach.

System jest kolejnym pokazem tego, co czeka nas w niedalekiej przyszłości, czyli rzeczywistości podróży pojazdami autonomicznymi. Na razie producenci oferują w swoich nowych modelach półautonomiczne rozwiązania, które okazują się być bardzo przydatne, chociaż na pierwszy rzut oka można je nazwać zwykłym bajerem dla snobów.

Asystent Cofania pozwala kierowcy cofnąć się w czasie i przestrzeni. Nie, to nie żart. System rejestruje ostatnie 50 metrów drogi, jaką przejadą szczęśliwi posiadacze X5 i serii 8, a gdy wjadą w wąską i usłaną na poboczu pojazdami ślepą uliczkę, może im on bardzo ułatwić życie.

Reklama

Jak to działa? Bardzo prosto. Wystarczy wrzucić bieg wsteczny, a na wyświetlaczu pojawi się opcja Asystenta Cofania. Po jego aktywowaniu, pojazd zaczyna cofać, i dzieje się tak do ostatnich przejechanych 50 metrów. Oczywiście, w razie potrzeby, w każdej chwili możemy wyłączyć funkcję.

Asystent obserwuje drogę i obiekty poruszające się w pobliżu auta. Jeśli znajdziemy się w sytuacji podbramkowej i nie poczujemy się na siłach cofać wąską uliczką pomiędzy samochodami, to system zrobi to za nas sprawnie i w pełni bezpiecznie dla nas, przechodniów i zwierząt. Zobaczcie ten system w akcji na powyższym filmie.

Źródło: GeekWeek.pl/BMW / Fot. 1001Cars

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama