Tesle właśnie stają się w pełni autonomiczne. Przyszłość jest już dziś [FILM]

Na ten moment fani i szczęśliwi posiadacze Tesli czekali kilka lat. Już w przyszłym tygodniu pierwsi użytkownicy będą mogli podróżować w pełnym trybie autonomicznym. To będzie wielka rewolucja na skalę światową.

Kilka dni temu firma Waymo poinformowała, że jej taksówki zaczęły przewozić mieszkańców miasta Phoenix w pełnym trybie autonomicznym. Następnym krokiem będzie Los Angeles. Elon Musk pogratulował inżynierom z Waymo, ale jednocześnie zaznaczył, że jego systemy są o wiele bardziej zaawansowane i przeznaczone dla całego terytorium USA, a nie skupiające się na jednym mieście. Przy okazji ujawnił, że Tesle też takie się staną już w przyszłym tygodniu, a dla wszystkich do końca roku.

Reklama

Na dobry początek nowa, rewolucyjna funkcja ma być dostępna dla ograniczonej grupy posiadaczy pojazdów z logo Tesli. Miliarder powiedział, że będą do kierowcy, którzy w statystykach bezpieczeństwa jazdy, prowadzonych przez jego firmę, znajdują się na najwyższych pozycjach. Chodzi tutaj o dalsze testy, ale już wśród zwykłych właścicieli pojazdów. To zupełnie inny rodzaj odpowiedzialności. Na razie firma czeka na zgodę na dalsze kroki od Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Musk powiedział, że pełna autonomia na poziomie 4. mogła już zostać udostępniona wiele miesięcy temu, ale jemu i jego inżynierom bardzo zależy na tym, by nowa funkcja jak najbardziej to możliwe była bezpieczna dla posiadaczy Tesli. Nie szkopuł w tym, żeby doprowadzić do serii wypadków z ofiarami tylko po to, by na siłę wprowadzić rewolucję, którą każdy będzie mógł się chwalić przed znajomymi.

Miliarder wypowiada się ostrożnie i z pokorą o technologiach autonomicznych. Chociaż inżynierowie Tesli uczynili wszystko, by system był jak najbardziej bezpieczny, to jednak „rzeczywistość jest bardzo skomplikowana” i nie unikniemy groźnych zdarzeń. Są one tak naprawdę tylko kwestą czasu. Mimo wszystko technologie AI popełniają mniej błędów od kierowców, zatem ich wdrożenie w przyszłości zaowocuje ocaleniem życia wielu ludziom.

Tesli w pełni autonomiczne mają stać się jeszcze w tym roku dla wszystkich ich posiadaczy. Mówimy tutaj również o możliwości wykorzystania pojazdów jako robotyczne taksówki, które będą woziły mieszkańców miast wówczas, gdy nie będziemy z nich korzystali. W ten sposób posiadacze pojazdów będą mogli na nich zarabiać, co oznacza, że pojazdy będą nie tylko tańsze w eksploatacji, ale również mocno wzrośnie sprzedaż nowych pojazdów, które będą kupowane właśnie z myślą o takich możliwościach.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Tesla / Fot. Tesla

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy