Reklama

Uber ruszy z autonomiczną dostawą żywności. Testy już w przyszłym roku

Amerykańskie przedsiębiorstwo transportowe ogłosiło partnerstwo z firmą Motional zajmująca się technologiami autonomicznymi. Celem współpracy ma być program automatycznych dostaw na terenie Kalifornii. Pierwsze testy ruszą już w przyszłym roku.

Wspólne przedsięwzięcie ma za zadanie udoskonalić łańcuch dostaw za pośrednictwem Uber Eats, a także wpłynąć na sam koszt wspomnianej usługi. Jak twierdzi były dyrektor generalny firmy - powodem, dla którego Uber może być drogi, jest fakt zatrudniania kierowcy. Przejście na pojazdy całkowicie autonomiczne ograniczy wydatki z tym związane, a tym samym pozwoli oszczędzić osobie zamawiającej.

Na obecną chwilę jest za wcześnie by prognozować na jaką skale rozwinie się współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami. Według oficjalnych informacji program automatycznych dostaw ma ruszyć jeszcze w tym roku. Pierwsze testy w pełni autonomicznych pojazdów transportowych zostały z kolei zaplanowane na 2022 rok.

Reklama

To kolejny już pomysł firmy Uber na udoskonalenie swojej usługi Eats. Jakiś czas temu przedsiębiorstwo zaprezentował nowy wygląd swojego autorskiego drona, który wykorzystuje do działania innowacyjne, obrotowe skrzydła z sześcioma wirnikami - tego typu zabieg ma pozwolić statkowi na łatwiejsze wznoszenie się oraz opadanie w pozycji pionowej. Firma liczy na komercjalizację swojego pomysłu do 2023 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy