Wodorowy Hyperion XP-1: 2 sekundy do setki, 1600 km zasięgu i ładowanie w 5 minut

Firma Hyperion w końcu zaprezentowała swój wodorowy supersamochód przyszłości, który ma rozgromić pojazdy konkurencji, nie tylko kosmicznymi osiągami, ale również uczynić to w iście ekologicznym stylu.

Na ten pojazd czeka wiele fanów motoryzacji, którzy widzą ogromny potencjał w alternatywnych napędach. XP-1 to król ekotechnologii wodorowych. Pojazd został wyposażony w silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 1000 KM. Napędzają je ogniwa ze skompresowanym wodorem. Ten potwór potrafi przyspieszyć do setki w 2 sekundy i rozpędzić się do aż 355 km/h.

Jego twórcy podkreślają, że przy projektowaniu XP-1 nie chodziło im tylko o rewelacyjne osiągi, ale również o futurystyczny wygląd pojazdu i wyposażenie go w ekologiczne technologie, które staną się wzorem do naśladowania w motoryzacji dla innych firm.

Reklama

Na pokładzie supersamochodu od firmy Hyperion znalazły się również wydajne panele solarne. Niejako okalają one pojazd z każdej strony. Inżynierowie zaprojektowali je w ten sposób, by podczas jazdy wyłapywały jak najwięcej promieni słonecznych. Pozyskana w ten sposób energia elektryczna przeznaczana jest później na zasilenie urządzeń pokładowych.

XP-1 ucina też wszelakie problemy z pojazdami elektrycznymi. Dzięki technologii wodorowej, supersamochód może przejechać na jednym tankowaniu nawet 1600 km. Ale to nie wszystko. Przedstawiciele firmy informują, że tankowanie zajmuje zaledwie 5 minut. Szykowany przez Teslę nowy Roadster nie będzie miał żadnych szans z XP-1. Ekosportowiec ma pojawić się w sprzedaży w 2022 roku w liczbie 500 egzemplarzy.

Źródło: GeekWeek.pl/Hyperion / Fot. Hyperion

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy