Zobacz, jak Koenigsegg Regera ustanawia nowy rekord świata na lotnisku w Szwecji

Producent hipersamochodów ze Szwecji pozazdrościł niedawnego ustanowienia nowego rekordu prędkości przez potężnego Bugatti Chirona, i zdecydował się ustanowić nowy w kategorii 0-400-0 km/h, pobijając samego siebie.

Próba odbyła się 23 września na szwedzkim lotnisku Råda. Za kierownicą pojazdu zasiadł Sonny Persson, kierowca fabryczny firmy. Regera miała za zadanie jak najszybciej przyspieszyć od 0 do 400 km/h, a później jak najszybciej się zatrzymać. Efekt był powalający. Hipersamochodowi osiągnięcie zawrotnych 400 km/h zajęło zaledwie 22,87 sekundy, a kolejne 8,62 sekundy wystarczyło na zatrzymanie się. Całkowity czas wyniósł 31,49 sekundy i zapisał się na kartach historii światowej motoryzacji.

Inżynierowie z firmy Koenigsegg oświadczyli, że w trakcie prób na torze panowały kiepskie warunki, a to ze względu na zmęczoną nawierzchnię lotniska. Zapowiedzieli jednocześnie, że przeanalizują cenne dane i za jakiś czas spróbują zejść poniżej 30 sekund. Co ciekawe, Sonny Persson tak naprawdę pobił rekord swojej firmy, który został ustanowiony jakiś czas temu Agerą RS i wyniósł 33,29 sekundy. Bugatti Chiron wydaje się w tej kwestii być w kompletnie innym świecie ze swoim słabym 41,96 sekundy.

Reklama

Źródło: GeekWeek.pl/Koenigsegg / Fot. Koenigsegg

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy