Reklama

Bezprzewodowa ładowarka z wbudowanym sterylizatorem

W dobie szalejącego koronawirusa, Samsung zaprezentował nową ładowarkę bezprzewodową z wbudowanym światłem UV do sterylizacji urządzeń.

Choć sposobów na pozbywanie się bakterii z naszych mobilnych urządzeń jest wiele, tak całkiem popularne stało się ostatnio rozwiązanie dotyczące specjalnych pojemników z promieniem UV-C.

Na zastosowanie takiej opcji wpadł m.in. Samsung, prezentując specjalną ładowarkę do telefonów, która wykorzystuje pojemnik sterylizacyjny. Firma zapewnia, że rozwiązanie to, nie tylko naładuje naszego smartfona, ale także jest w stanie zabić nawet 99%, znajdujących się na nim bakterii, w zaledwie 10 minut. Wystarczy włożyć nasze urządzenie do pojemnika, a technologia bazująca na promieniach UV-C skutecznie "wypali" większość drobnoustrojów.

Reklama

Co ciekawe rozmiar pojemnika ma być całkiem uniwersalny. Będziemy w nim mogli naładować oraz odkazić nie tylko smartfon, ale także inne kompatybilne gadżety bezprzewodowe, takie jak Galaxy Buds i Galaxy Watch.

W tej chwili urządzenie jest sprzedawane tylko w Tajlandii w cenie ok 51 dolarów. Na obecną chwilę nie wiadomo czy trafi do innych krajów. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama