Dzięki StoreDot naładujesz smartfona w 30 sekund

Rozładowana bateria to zmora każdego użytkownika smartfona. Nie dość, że w niektórych modelach baterie nie trzymają zbyt długo, to jeszcze później trzeba trochę poczekać, aby na nowo je naładować. Dzięki firmie StoreDot już wkrótce będziemy mogli to zrobić w 30 sekund.

Ultraszybka ładowarka została zaprezentowana gościom konferencji Think Next, której głównym organizatorem był Microsoft. Projekt rozwijany jest dzięki ścisłej współpracy z Samsungiem, dlatego na razie ładowarka przygotowana jest do obsługi Galaxy S4. Podczas pokazu całkowicie pusta bateria została naładowana w ok. 30 sekund. 

Oczywiście w przyszłości będziemy mogli korzystać z nowej technologii również w innych modelach telefonów, a być może także w zupełnie innych urządzeniach. Możliwości jest sporo. W swoim wynalazku StoreDot wykorzystuje półprzewodniki z organicznych związków chemicznych. Urządzenie przypomina wyglądem zasilacz do laptopa.
 
Firma oznajmiła, iż prace nad wynalazkiem są już na dość zaawansowanym poziomie, ale na razie musimy uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości. Pierwsze urządzenia mają trafić na półki sklepowe dopiero w 2016 roku. Na dzień dzisiejszy koszt egzemplarza szacowany jest na około 30 dolarów.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: ładowarka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy