Google aktualizuje Android Wear i dodaje nowe funkcje

Liczba zegarków z zainstalowanym systemem Android Wear może nie jest duża, ale Google dzielnie aktualizuje ten sprzęt, który jest dostępny na rynku.

System zainstalowany na zegarkach Google od początku był dość ograniczony. Dzięki aktualizacji oprócz Bluetooth otrzymamy także pełny dostęp do Wi-Fi w urządzeniach posiadających moduł do jego obsługi.  Do połączenia ze smartfonem nie będzie już niezbędne Bluetooth. Łączność będzie możliwa także w ramach jednej sieci Wi-Fi bądź poprzez Usługi Google Play.

Kolejną nowością jest możliwość ciągłego uruchomienia danej aplikacji. Dodatkowo będzie możliwość zmiany kolorów aplikacji tylko na czerń i biel w celu oszczędności baterii.  Gigant z Mountain View dodał także takie funkcje jak przewijanie powiadomień gestami, możliwość ręcznego rysowania i wysyłania emotikonek, a także launcher z aplikacjami i kontaktami.

Reklama

Google przestraszyło się funkcjonalności zegarka Apple i stara się nadrobić stracony czas. Aktualizacja będzie dostępna w ciągu kilku tygodni dla wszystkich zegarków. Pierwszy otrzyma ją LG Watch Urbane, na którym będzie ona już zainstalowana.

Arkadiusz Melerski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy