iWatch wykryje nadchodzący zawał serca

Wiele wskazuje na to, że iWatch, czyli urządzenie naręczne Apple, nie będzie zwyczajnym zegarkiem, a innowacyjnym urządzeniem diagnostycznym. Najnowsze rewelacje sugerują, że gadżet giganta z Cupertino będzie w stanie wykryć potencjalny zawał serca!

Nowe doniesienia o iWatchu pochodzą zarówno z Chin, jak i USA. Sun Chang Xu, analityk z serwisu Electrical Engineering Times, powołujący się na źródła u dostawców Apple, donosi, że urządzenie naręczne będzie zaopatrzone w czujniki mierzące tętno i saturację krwi. Takie rozwiązania są już dostępne na rynku w innych produktach, ale wykorzystanie czujników optycznych jest nowością.

San Francisco Chronicle donosi natomiast, że inżynierowie Apple wraz z Tomlinson Holman pracują nad specjalnym czujnikiem akustycznym, który ma rejestrować szum płynącej krwi w ciele użytkownika. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem, takie rozwiązanie byłoby w stanie wychwycić nadchodzący zawał serca. W przypadku nieregularnego przepływu krwi, iWatch poinformuje o zagrożeni i użytkownika, i opiekującego się nim lekarza.

W urządzeniu naręcznym, Apple duży nacisk kładzie na aplikację Healthbook, które ma być spersonalizowanym strażnikiem zdrowia użytkownika. Premiera iWatcha jest spodziewana na przełom 2014/15 roku.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smartwatch | iOS | Apple | atak serca | iWatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama