LG KizON - inteligentna opaska dla dzieci

Polska pierwszym krajem, w którym wchodzą do sprzedaży inteligentne opaski dla dzieci KizON.

Na polskim rynku pojawiły się pierwsze inteligentne opaski, które pozwalają rodzicom na większą kontrolę, a dzieciom na beztroską zabawę, również wtedy, gdy znajdują się poza zasięgiem ich wzroku np. w przedszkolu, na placu zabaw czy na plaży. KizON wyprodukowany przez firmę LG spełnia dwie podstawowe funkcje - pozwala na stały kontakt z dzieckiem oraz na ustalenie jego lokalizacji. Dzięki temu opiekunowie mogą pozwolić najmłodszym na spędzanie czasu w towarzystwie kolegów i wielogodzinną, nieskrępowaną zabawę, jednocześnie nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo.

KizON pozawala ustalić lokalizację, w której znajduje się dziecko. Jest to możliwe dzięki specjalnej aplikacji w systemie Android, która zainstalowana w telefonie rodzica bądź opiekuna, łączy się z urządzeniem KizON. Na ekranie smartfona pojawia się wówczas mapa prezentująca lokalizację. Położenie ustalane jest przez GPS, Wi-Fi oraz przekaźniki sieci komórkowych.

Dzięki tym rozwiązaniom ustalenie lokalizacji jest możliwe praktycznie zawsze niezależnie od tego czy dziecko jest na zewnątrz, czy wewnątrz budynku. Ponadto użytkownik może dowolnie modyfikować ustawienia aplikacji tak, by otrzymywał powiadomienia o lokalizacji w określonych godzinach. Wówczas na pasku powiadomień pojawi się odpowiednia informacja.

Reklama

Na numer KizON dodzwonić się może tylko sześć numerów, z których dwa, oznaczone jako główne, mogą również odbierać połączenia wykonywane za pomocą opaski LG.

W sytuacji, kiedy dziecko pochłonięte atrakcjami placu zabaw nie odbierze połączenia, KizON może zrobić to automatycznie po 10 sekundach, dzięki czemu opiekun będzie mógł usłyszeć otoczenie, w jakim znajduje się pociecha. Opaska LG pozwala także wykonywać połączenia wychodzące - po przytrzymaniu przycisku, urządzenie zadzwoni bezpośrednio do pierwszego opiekuna. W przypadku, gdy ten nie odbierze, połączenie zostanie przekierowane na drugi, zarejestrowany wcześniej numer.

KizON wyposażony został w akumulator, który przy ciągłej pracy wytrzyma ok. 1,5 dnia. Inteligentna opaska LG informuje dziecko i rodziców, gdy poziom naładowania baterii spada do 20% i do 10%. Wówczas na smartfonach opiekunów pojawia się odpowiednie powiadomienie, a opaska przyjemnym głosem powiadamia malucha o stanie akumulatora. Projektanci LG wzięli pod uwagę także inne względy bezpieczeństwa - cały mechanizm i karta SIM zostały zamknięte w gumowej, odpornej na zachlapania obudowie. W całości została ona wykonana z przyjaznych środowisku, wolnych od ołowiu, elastycznych materiałów, dzięki czemu ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych spada do minimum.

Cena i dostępność

Opaska LG KizON dostępna jest w specjalnych ofertach sieci PLAY już od 1 zł. W propozycji znalazły się dwie opcje kolorystyczne: niebieska i czerwona. W sieci T-Mobile, urządzenie oferowane jest wraz z abonamentem miesięcznym w wysokości 4,99 zł lub 14,99 zł w umowie na 24 miesiące. Sugerowana cena detaliczna wynosi 299 zł brutto.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy