Motorola patentuje smartwatcha z dwoma ekranami

Na rynku gadżetów będących uzupełnieniem smartfonów i tabletów robi się coraz goręcej. Najpierw Google Glass, teraz szturm na inteligentne zegarki. I choć zarówno Sony i jak Motorola już jakiś czas temu podjęły próby stworzenia urządzenia, które zdobyłyby bardzo dużą popularność, do tej pory na zakup decydowali się jedynie wybrani klienci.

Żadna z firm nie ma jednak zamiaru się poddawać, a Motorola idzie nawet o krok dalej. Wygląda na to, że amerykańska firma planuje uderzyć w ten sektor jeszcze raz - i to z całą mocą, ponieważ zgłosiła interesujący patent dotyczący urządzenia z dwoma ekranami, które to ponadto jest w stanie określić na który z wyświetlaczy w danym momencie patrzy użytkownik. Funkcja ta nazwana została "gaze detection", czyli po prostu "detekcja wzroku". Oba ekrany mają być oczywiście dotykowe, a sam zegarek ma być dosłownie napakowany czujnikami i modułami.

Reklama

Jedyne co może zastanawiać, to potencjalne rozmiary i żywotność urządzenia. Pamiętamy, że MOTO ACTV również był znacznie bardziej rozbudowany w stosunku do konkurencji od Sony, ale jego cena i gabaryty dla wielu mogły przekraczać granice przyzwoitości.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Motorola | smartwatch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy