Platform 46 - stół z Androidem

Platform 46 jest jednym z najoryginalniejszych urządzeń z Androidem. I co najciekawsze – już za kilka miesięcy pojawi się w sprzedaży.

Urządzenie uwiecznione na powyższym zdjęciu to pracujący pod kontrolą Androida... stolik do kawy. Stolik, pod którego blatem znajduje się pokryty wzmacnianym szkłem 46-calowy ekran Full HD. Rozdzielczość spora, ale przy tak dużej przekątnej daje zagęszczenie tylko 48 pikseli na cal.

Platform 46 to prawdopodobnie największe i najpotężniejsze urządzenie z Androidem, jakie do tej pory powstało. Jego sercem jest procesor Intel Core i7 z zegarem 3,7 GHz, który wspierany jest przez aż 16 GB RAM-u. Wartość ta zazwyczaj dotyczy pamięci wewnętrznej, ale tej jest w tym sprzęcie aż 500 GB. Ogólne wrażenie psuje jedynie nieco leciwa już wersja Androida o oznaczeniu 4.1 Jelly Bean.

Reklama

Twórcy tego stołu - firmy Ideum oraz 3M - zapowiadają, że trafi on do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale na razie nie zdradzają jego ceny. Nietrudno się jednak domyślić, że nie będzie ona najniższa. W przyszłości pojawią się kolejne warianty tego urządzenia, np. hybrydowa wersja z Androidem i Windowsem 8 na pokładzie.

Czy takie rozwiązanie w ogóle ma sens? Myślę, że za kilkanaście/kilkadziesiąt lat każdy z nas będzie miał w domu inteligentne stoły, lustra, okna itp. W najbliższej przyszłości czynnikiem zniechęcającym do tego typu produktów z pewnością będzie cena.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy