Samsung patentuje inteligentne okulary

Na początku października rosyjski bloger Eldar Murtazin wspominał na Twitterze, że Samsung pracuje nad swoją odpowiedzią na okulary Google Glass. Wygląda na to, że coś jest na rzeczy, bo szkice tego gadżetu wylądowały w Koreańskim Urzędzie Patentowym.

Urządzenie zostało zarejestrowane jako “okulary sportowe", co teoretycznie może wskazywać, że zostanie ono wyposażone w aplikacje i funkcje przeznaczone głównie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Byłoby to o tyle logiczne, że okulary w mniejszym stopniu dublowałyby funkcjonalność zegarka Galaxy Gear, choć oczywiście należy się po nich spodziewać możliwości wyświetlania powiadomień ze smartfona czy też integracji z S Voice.

Cała konstrukcja przypomina wspomniane wcześniej Google Glass. Na jednym szkle ulokowano zatem ekran połączony z czymś, co wygląda na obiektyw kamerki. Ponadto oba zauszniki połączone są z - najpewniej - kablem USB, który posłuży zapewne do ładowania urządzenia oraz przesyłu danych.

Reklama

Na razie o okularach Samsunga nie wiadomo nic więcej, jednak jeśli sprawdziła się pierwsza połowa informacji podanych przez Eldara Murtazina, to niewykluczone, że sprawdzi się również i druga. W tej bloger wspominał, że gadżet zadebiutuje na rynku prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja jako Gear Glass.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | okulary | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy