Smartwatch Google już w 2022 roku?

Choć plotki o powstawaniu inteligentnego zegarka marki Google pojawiają się od kilku lat, ostatnie przecieki jasno wskazują, że wyszukiwarkowy gigant faktycznie planuje wypuścić takowe urządzenie. Smartwatch o kryptonimie „Rohan” miałby zadebiutować już w przyszłym roku.

Zachodnie media informują, że firma Google przygotowuje się do prezentacji swojego pierwszego smartwatcha. Powołują się one na wewnętrzne źródła, wśród których wymienia się m.in. anonimowych pracowników firmy. Opracowywane urządzenie miałoby nosić kryptonim "Rohan" i stanowić bezpośrednią konkurencją dla Apple Watcha.

Jak można się spodziewać, na obecną chwilę nie wiadomo za wiele na temat danych technicznych smartwatcha. Według plotek, zegarek miałby posiadać podstawowe czujniki mierzące tętno, a także okrągły wyświetlacz, bez fizycznej ramki. Ciekawostką ma być także wykorzystanie w pełni autorskiego paska i koperty.

Reklama

W kwestii oprogramowania niemal jednym tchem wymienia się system Wear OS 3. Oprogramowanie miałoby stanowić swoisty pokaz możliwości platformy Google. Czy tak się stanie? Zobaczymy. Na obecną chwilę gigant stanowczo odmówił komentarza.

Plotki dotyczące smartwatcha od firmy Google pojawiają się nieustannie od 2013 roku. Jedno z pierwszych urządzeń nad którym rzekomo pracowała miało nosić nazwę "Gem" i posiadać wspólne funkcję z okularami Google Glass. Zegarek nigdy jednak nie trafił do sprzedaży.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Smartwatch | Wear OS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy