Spal tłuszcz w 12 minut!

To naprawdę nie należy do niemożliwych, a dodatkowo można to zrobić w nienużący sposób - szybko i intensywnie.

Kształtowanie sylwetki to żmudny proces, który wymaga dużo dyscypliny. Kluczowe jest tu połączenie dwóch elementów - żywienia i wysiłku. Kiedy zależy nam spaleniu tkanki tłuszczowej, zwykle wybieramy długotrwałe formy o charakterze tlenowym, takie jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Jednak długie i monotonne aeroby można zastąpić znacznie szybszym i ciekawszym treningiem.

Szybko i intensywnie

Wysiłek interwałowy to idealna alternatywa dla wszystkich, którzy nie mają czasu lub ochoty na długie aeroby. 45 minut tradycyjnego joggingu przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej w trakcie wysiłku, kilkuminutowa forma interwałowa działa inaczej - przyspiesza metabolizm i sprawia, że organizm spala tłuszcz przez wiele godzin po zakończeniu treningu.

Reklama

Co więcej, adaptacja do tego rodzaju wysiłku jest znacznie wolniejsza niż w przypadku popularnych form tlenowy, a dzięki temu nie trzeba go specjalnie często modyfikować.

12 minut

Tyle wystarczy by zastąpić zwykły 45 minutowy jogging. Jeśli przyjmiemy częstotliwość wysiłku na poziomie 4 w tygodniu, okaże się, że zamiast poświęcać na trening tygodniowo łącznie 3 godziny, możemy uzyskać ten sam efekt w mniej niż 1 godzinę!

Do plusów można zaliczyć również prostotę tych form, zwykle nie wymagają specjalnego sprzętu.

Można je wykonać nawet w domowym zaciszu. By jednak trening przynosił oczekiwane rezultaty, musi być bardzo intensywny!

Oto przykład prostego, 12 minutowego wysiłku interwałowego, który pomoże szybko poprawić sylwetkę.

Jacek Bilczyński Fit&Lifestyle Coach

Dołącz do Jacka na portalu Facebook

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy