Nike GS 2: Zielona energia, lekkość i kontrola nad piłką

GS 2 to najlżejszy, "najszybszy" i najbardziej ekologiczny but Nike wykorzystujący technologię All Conditions Control (ACC), gwarantującą pełną kontrolę, bez względu na warunki pogodowe.

Nike Football przedstawia drugą generację butów z linii Nike Green Speed. Korki Nike GS 2 to najlżejsze, "najszybsze" - i co najważniejsze - najbardziej przyjazne środowisku buty, jakie kiedykolwiek wyprodukowała firma Nike. Zastosowana w nich technologia All Conditions Control (ACC) zapewnia doskonałą kontrolę piłki w każdych warunkach, nawet w czasie ulewnego deszczu. 

W butach Nike GS 2 areny piłkarskie zdobywać będą najbardziej utalentowani gracze młodego pokolenia w Europie, tacy jak: Theo Walcott, Eden Hazard, Raheem Sterling, Mario Goetze, Christian Eriksen czy El Shaarawy.

Nowy but wyróżnia klasyczna czarno-biała cholewka, efektownie kontrastująca z żywymi elementami technologii All Conditions Control (ACC), wykonanymi w stylistyce safari print, znanej z wielu legendarnych propozycji Nike.

Reklama

Nike GS 2 stworzono przy użyciu wyłącznie odnawialnych i powtórnie przetworzonych materiałów. Zaprojektowane z myślą o najwyższej dynamice gry buty pozwalają jednocześnie zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Każdy element został odpowiednio dopasowany,
by zredukować wagę i ilości odpadów. Dzięki temu udało się uzyskać najlżejszy but piłkarski w historii Nike, który dla rozmiaru 9 US osiąga kosmiczną wagę 160 g.

Zarówno koncepcja modelu, jak i jego opracowanie pochodzą z Włoch. Ekologiczna płytka w podeszwie, odpowiedzialna za przyczepność do podłoża, wykonana została w większości z nasion rącznika pospolitego, charakteryzujących się wytrzymałością i elastycznością. Również wkładkę buta stworzono w całości z nasion tej rośliny. Sznurówki, wyściółka i język buta zostały wyprodukowane w 70% z materiałów powtórnie przetworzonych. Podeszwa wewnętrzna oraz kołnierz cholewki zawierają przynajmniej 15% tego typu materiałów.

Technologia All Conditions Control (ACC) polega na specjalnej obróbce materiałów, pozwalającej uzyskać taki sam poziom czucia przy każdym kontakcie z piłką. 

Buta Nike GS 2 wykonano przy pomocy powtórnie przetworzonych i odnawialnych materiałów:

Płytka na podeszwie oraz układ kołków:

Nike GS 2 posiada płytkę odpowiedzialną za przyczepność do podłoża, która poprzez wykorzystanie kombinacji sprężystości i elastyczności buta, zapewnia wysoką efektywność kroku. Wykonano ją w 50%  z materiału odnawialnego Pebax® Renew (surowiec pochodzenia roślinnego, wyprodukowany w 97% z nasion rącznika pospolitego), a w 50% z termoplastycznego poliuretanu, pochodzącego z materiałów powtórnie przetworzonych.

Wewnętrzny szkielet wyposażono w minimalistyczne elementy konstrukcyjne w kształcie rombów, optymalizujące elastyczność i sprężystość całej płytki. Anatomicznie rozmieszczone kołki maksymalizują prędkość poruszania się po boisku, zapewniając dynamikę i pewność podczas licznych zmian kierunku biegu.

Czucie i kontrola piłki:


Cholewka wykonana z niezawierającej rozpuszczalników skóry syntetycznej Kanga-Lite spełnia rolę wzmocnienia strefowego, zwiększającego czucie i kontrolę piłki. Syntetyczna cholewka zapewnia również wsparcie na obszarze śródstopia i łuku stopy.

Specjalny rodzaj obróbki materiału gwarantuje optymalne czucie piłki, bez względu na warunki pogodowe. Lekką, wolną od substancji chemicznych wkładkę wewnętrzną wyprodukowano w 100% z nasion rącznika pospolitego. Jednocześnie zredukowano ilość warstw wkładki, co pozwoliło uzyskać perfekcyjne dopasowanie i doskonałe czucie piłki. 

Stabilizacja i wsparcie:


Anatomicznie i asymetrycznie dopasowany zapiętek oraz wewnętrzny obszar pięty zaprojektowano tak, aby mocno trzymały stopę, zapewniając wysoki poziom stabilizacji i wsparcia. Zapiętek wykonano
z materiału Pebax® Renew, opracowanego na bazie powtórnie przetworzonych nasion rącznika pospolitego.

But Nike GS 2 będzie dostępny w sprzedaży od 1 grudnia w cenie 1 199zł.


INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Nike | ekologia | pogoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy