Pierwszy samochód Cristiano Ronaldo wystawiony na sprzedaż

Cristiano Ronaldo za kierownicą Audi A3 podczas akcji promocyjnej /Getty Images
Reklama

Pochodzący z Włoch Audi S3, pierwszy samochód Cristiano Ronaldo, został wystawiony w internecie na sprzedaż. Jego aktualny właściciel chce za pojazd 16 tys. euro.

Siedemnastoletnie auto jest niejako symbolem początku kariery kapitana piłkarskiej reprezentacji Portugalii, która zaczęła się poza ojczyzną Ronaldo. Sprzedany w 2003 r. z lizbońskiego Sportingu do Manchesteru United piłkarz osiągnął pierwsze duże sukcesy na Wyspach.

Wraz ze zmianą klubu zmieniło się również uposażenie młodego Portugalczyka, który zaczął zarabiać więcej niż w Sportingu. Już po kilku miesiącach pobytu w Manchesterze Ronaldo był w stanie kupić sobie kilka wysokiej klasy samochodów. Jego wybór padł na Audi S3, który wcześniej jeździł po włoskich drogach.

Osiemnastoletni Ronaldo nie "rozbijał się" swoim pierwszym autem, które, jak twierdzi aktualny sprzedawca, jest w bardzo dobrym stanie. Kolejni posiadacze również nie eksploatowali nadmiernie pojazdu, który na swoim liczniku ma 162 tys. przejechanych kilometrów.

Reklama

Aktualny posiadacz niebieskiego hatchbacka, należącego kiedyś do Ronaldo, mieszka w Lizbonie. Twierdzi, że pojazd jest "po przeglądzie oraz w bardzo dobrym stanie".

Transfer Ronaldo do Manchesteru był wyjątkowym kontraktem dla Portugalczyka z kilku względów. Po pierwsze, pochodzący z Madery zawodnik był pierwszym w historii osiemnastolatkiem, za którego zapłacono 15 mln euro.

Dodatkowo Ronaldo otrzymał roczne wynagrodzenie w wysokości 2 mln euro, dzięki czemu mógł pozwolić sobie na większe wydatki. Do Manchesteru sprowadził też swoją matkę, która prowadziła dom piłkarza.

To podczas pobytu na Wyspach Ronaldo zaczął kolekcjonować luksusowe samochody. Obecnie Portugalczyk ma w swoich garażach kilkadziesiąt wysokiej klasy pojazdów, m.in. takich modeli jak Bentley Continental GTC, BMW M6, Lamborghini Aventador LP 700-4 i Ferrari 599 GTO.

Cristiano Ronaldo jest według francuskiego magazynu "France Football" najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. W sezonie 2016/17 powinien on zarobić łącznie 87,5 mln euro.

32-letni Ronaldo ma w swoim dorobku m.in. cztery tytuły Złotej Piłki, przyznawane najlepszemu piłkarzowi na świecie, a także mistrzostwo Europy, zdobyte w minionym roku wspólnie z kolegami z reprezentacji Portugalii.

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy