Reklama

Bill Gates z pozytywnym wynikiem na COVID-19

Pandemia COVID-19 ciągle nam o sobie przypomina. Mimo że liczba zachorowań jest coraz niższa, to nadal trzeba na siebie uważać. 10 maja Bill Gates ogłosił, że ma pozytywny wynik testu na COVID-19 i pozostaje w izolacji.

Informację przekazał sam Gates na swoim profilu na Twitterze, gdzie napisał: - Uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID. Doświadczam łagodnych objawów i postępuję zgodnie z radami ekspertów, izolując się, dopóki nie będę zdrowy.

W kolejnym poście dodał: - Mam szczęście, że zostałem zaczepiony i wzmocniony oraz mam dostęp do testów i świetnej opieki medycznej. 

Dalej pisze, że będzie kontynuować swoją pracę. Nie wiadomo w jaki sposób Gates zaraził się COVID-19.

CZYTAJ TEŻ: Bogacze będą korzystać z podniebnych taksówek? Niecałe dwa tygodnie wcześniej udzielił wywiadu dla The Times of London, gdzie mówił, że jego dorobek pomógł mu i jego najbliższym uniknąć zarażenia się wirusem. "Miałem doskonały internet, duże domy, prywatny samolot z zerowym ryzykiem infekcji" - powiedział podczas wywiadu, który miał miejsce 1 maja.

Reklama

Do tej pory, jako współzałożyciel Fundacji Billa i Melindy Gatesów, przeznaczył miliardy dolarów na dostarczenie szczepionek do krajów rozwijających się.

Wcześniej współzałożyciel Microsoftu powiedział, że największym naukowym przełomem, który pomoże zakończyć pandemię, będą lepsze i trwalsze szczepionki.

W styczniu pisał na Twitterze: - Szczepionki, które mamy, bardzo dobrze zapobiegają ciężkim chorobom i śmierci, ale brakuje im dwóch kluczowych rzeczy. Po pierwsze, nadal pozwalają na infekcje, a czas trwania wydaje się być ograniczony. Potrzebujemy szczepionek, które zapobiegają ponownemu zakażeniu i mogą być skuteczne przez wiele lat.

Pandemia w liczbach

Do tej pory COVID-19 przechorowało ponad 518 milionów ludzi na świecie. Wskutek powikłań zmarło ponad 6,2 milina osób. W ciągu ostatniej doby na świecie zachorowało 595 734 osób.

W USA ostatniej doby zachorowało prawie 60 tys. ludzi, a prawie 300 zmarło. Od początku pandemii w tym kraju odnotowano 83,7 mln przypadków oraz ponad 1 mln zgonów. Aktualne tempo przyrostu nowych zachorowań jest stabilne i stosunkowo niewielkie w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

Najwięcej zachorowań zarejestrowano w Kalifornii, Teksasie, na Florydzie, w Nowym Jorku oraz w Illinois.

Stany Zjednoczone znajdują się na pierwszej pozycji, jeśli chodzi o całkowitą liczbę przypadków.

Polska plasuje się na 20-tym miejscu. W naszym kraju do tej pory zarejestrowano ponad 6 mln przypadków oraz 116 tysięcy zgonów. Ostatniej doby odnotowano 727 zachorowań oraz 12 zgonów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pandemia | Bill Gates | COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy