Reklama

Duńskie Leopardy płyną do Polski

Duńczycy wysłali na ćwiczenia Defender Europe najnowsze czołgi w swoim arsenale Leopard 2A7. Pierwszy raz na ćwiczeniach w Drawsku Pomorski weźmie udział ten rodzaj sprzętu.

Leopard 2A7 - najnowsza wersja czołgu

To będzie debiut tej maszyny w najnowszej dostępnej wersji na polskim poligonie. Czołg Leopard 2 produkowany seryjnie od 1979 roku jest jednym z najnowocześniejszych wozów bojowych na świecie w swojej kategorii i jednym z najlepszych czołgów podstawowych, a pod względem ilości użytkowników zagranicznych wygrywa zdecydowanie z innymi czołgami zachodnimi tej samej generacji. Leopard jest również bardzo podatny na modernizację, a ostatnią jest właśnie unowocześnienie maszyny do standardu 2A7.

Załoga Leoparda to 4 osoby, a czołg waży ponad 68 ton, z czego sama wieża z armatą to 21 tony. W terenie czołg może poruszać się z prędkością 50 km/h, na szosie nawet o 20km/h więcej. Czołg wyposażony jest w nową armatę L55A1, z lufą o długości 55 kalibrów gładkolufowa pozwalające na strzelanie amunicją programowalną, ale i podkalibrową nowej generacji o zwiększonej przebijalności oraz 2 karabiny maszynowe MG3. Dodano również dodatkowe opancerzenie kadłuba i wieży oraz wzmocniono ochronę przeciwminową.

Reklama

Poza tym duńskie  2A7 wyposażone są w nowe przyrządy obserwacyjne oraz system kierowania ogniem. Wymieniono również systemy elektroniczne oraz dodano pomocniczą jednostkę napędową. Czołg dysponuje również kamuflażem mobilnym oraz nowym system obrony przed bronią masowego rażenia. Leopardy wykorzystano podczas misji bojowych w Afganistanie 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy