​Po czym poznać dobrego kierowcę? Często gra w gry wideo

Grasz w gry wideo? Jesteś lepszym kierowcą! /materiały prasowe
Reklama

Spędzanie czasu przy konsoli to strata czasu? Kolejny raport naukowców potwierdza, że granie tak naprawdę przynosi sporo pozytywnych efektów.

Jak donoszą uczeni z Hong Kongu częste trzymanie w rękach pada przekłada się na lepsze kierowanie samochodem. W ich badaniu wzięli udział fani gier z serii Call of Duty i Counter Strike, którzy spędzają ze swoimi ulubionymi produkcjami przynajmniej 5 godzin tygodniowo oraz ci stroniący od elektronicznej rozrywki.

Obie grupy wzięły udział w ćwiczeniu na symulatorze, które polegało na kierowaniu pojazdem poruszającym się po wyboistej drodze. Celem badanych było kierowanie nim w taki sposób, aby utrzymywać się w wyznaczonym przez poziome znaki torze jazdy. Dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr wypychający samochód poza jezdnię.

Jak się okazało dla graczy zadanie to było o wiele łatwiejsze. Znacznie rzadziej opuszczali oni tor jazdy niż ich niegrający na co dzień "rywale".

Reklama

Doktor Li Li (to jego prawdziwe imię, serio!) z uniwersytetu w Hong Kongu tłumaczy, że to bezpośrednia zasługa grania w gry.

- Granie wymaga szybkich i dokładnych reakcji na to, co dzieje się na ekranie.

To, czego ludzki mózg nauczy się podczas sesji z konsolą używa on także na prawdziwej drodze. Warto o tym pamiętać i podszkolić w ten jakże przyjemny sposób swoje umiejętności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gry wideo | kierowca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy