Dlaczego konkretne wideo wyświetla się w polecanych? Sprawdź to na TikToku

Dość często zdarza się, że przeglądając TikToka, napotykamy treści, które... właściwie nie wiadomo, dlaczego nam się pokazują, a jednak je widzimy. Nic dziwnego, że w takich momentach chcielibyśmy znać odpowiedź na pytanie, z jakiego powodu zauważamy na ekranie naszego smartfona właśnie ten konkretny filmik. TikTok spieszy z pomocą - już wkrótce będziemy mogli to sprawdzić.

Gdy uruchamiamy aplikację TikTok, mamy do dyspozycji przeglądanie zakładek "Obserwowane" lub "Dla Ciebie". Ta pierwsza z powodu samej nazwy powinna być dość jasna -  zobaczymy tam treści udostępniane przez obserwowane przez nas konta. Z kolei zawartość zakładki "Dla Ciebie" w TikToku może być prawdziwie konfundująca. Znajdziemy tam polecane materiały, które z jakiegoś powodu dobiera nam algorytm. TikTok postanowił uszczknąć rąbka tajemnicy i zwiększyć przejrzystość w kwestii działania poleceń apki. Dlaczego więc widzimy właśnie te treści w zakładce "Dla Ciebie"?

Reklama

Dane treści mogą nam się wyświetlać z kilku powodów. Mogą być dopasowane ze względu na wcześniejsze interakcje użytkownika, takie jak oglądanie, lajkowanie czy wyszukiwanie konkretnych treści; na konta, które śledzimy lub które są nam sugerowane; a także na treści udostępnione ostatnio w naszym regionie albo właśnie tam popularne.   

Dlaczego funkcja ta jest istotna? Jak twierdzi TikTok, ma ona na celu zwiększenie przejrzystości w kwestii działania apki dla osób z niej korzystających. We wpisie opisującym tę funkcję możemy też przeczytać, że ma ona być regularnie rozwijana, aby zapewnić większą szczegółowość i przejrzystość rekomendowanych treści.

Jak sprawdzić, dlaczego widzimy konkretne wideo w zakładce "Dla Ciebie"?

Funkcja ta jest darmowa i już wkrótce będzie udostępniona dla wszystkich. Aby z niej skorzystać, musimy mieć zaktualizowaną aplikację. Gdy zobaczymy film, którego pojawienie się w naszej zakładce "Dla Ciebie" chcielibyśmy wyjaśnić, możemy kliknąć na ikonkę udostępniania, a w wyświetlonym panelu musimy odnaleźć opcję "Dlaczego ten film" ze znakiem zapytania. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TikTok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy