Duże zmiany na Instagramie już w lutym. Co nowego?

Gdy w lutym uruchomisz Instagrama, możesz się nieco zdziwić. Palec, który stawiasz na ekranie szukając rolek czy sklepu, może trafić w zupełnie inne miejsca. Zmiany powinny się spodobać twórcom treści w aplikacji. Ci, którzy używają tej platformy, by sprzedawać swoje produkty, mogą być już mniej zadowoleni.

Twórcy Instagrama regularnie pracują nad rozwijaniem aplikacji. W związku z tym szykują się zmiany, które na platformie zobaczymy już w lutym. O modyfikacjach poinformował Adam Mosseri, dyrektor Instagrama, na swoim profilu w tejże aplikacji.

Zmiany nie są ogromne, ale dla niektórych mogą być znaczące. Uruchamiając Instagrama w lutym na pewno nie wystraszycie się, że wylądowaliście w zupełnie innej aplikacji. Jednak planowane modyfikacje mogą usprawnić nasze poruszanie się na Insta i polepszyć doświadczenie korzystania z apki.

Co nowego na Instagramie?

Już w lutym zniknie zakładka sklepu Instagrama, która dotychczas znajdowała się po prawej stronie na dole ekranu na panelu nawigacyjnym, pomiędzy przyciskami uruchamiającymi rolki (czyli krótkie filmy, których formę kojarzyć możemy z TikToka) i nasz profil. Nie oznacza to jednak, że sklep całkowicie przestanie istnieć — jak możemy przeczytać w poście odnośnie modyfikacji, Instagram nadal będzie rozwijał tę opcję i wciąż będziemy mogli założyć oraz prowadzić swoją działalność w aplikacji.

Reklama

Druga zmiana jest oczywiście powiązana z pierwszą. W miejsce sklepu pojawi się bowiem przycisk zakładki z rolkami, a na środek panelu nawigacyjnego trafi przycisk odpowiadający za dodawanie treści w aplikacji

Taki zabieg powinien zdecydowanie ułatwić korzystanie z Instagrama, co podkreśla w swoim filmie Mosseri. Mężczyzna wspomina też o tym, jak ważne dla aplikacji jest umożliwianie użytkownikom łatwej komunikacji i usprawnienie wymieniania się swoimi zainteresowaniami.

Zmiany dotyczą wszystkich użytkowników, a zobaczymy je po zaktualizowaniu aplikacji w lutym 2022. Nie podano jednak dokładnej daty, w której modyfikacje wejdą w życie.

Zobacz też:

Top 9 Instagrama 2022. Pochwal się swoimi najlepszymi zdjęciami

Instagram w końcu będzie dopasowany do przeglądarek! To nie koniec zmian

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Instagram | Media społecznościowe | Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy