Google odda pieniądze za bilet na samolot. Jest jeden warunek

Technologiczny gigant ogłosił dobre wieści dla podróżników. Niewykluczone, że już wkrótce wszyscy będziemy kupować bilety lotnicze oraz planować swoje wycieczki właśnie w wyszukiwarce Google. To wszystko za sprawą kilku funkcji, z jakich niedługo będziemy mogli skorzystać. Naszą szczególną uwagę przykuje na pewno "gwarancja ceny".

Google ogłosiło wprowadzenie trzech nowych funkcji wyszukiwania, które na pewno spodobają się podróżnikom, także tym sporadycznym. Ułatwią one poszukiwania najbardziej odpowiedniego hotelu, zarezerwowanie biletów lotniczych i wymyślenie planu wycieczki poprzez odkrywanie dostępnych atrakcji. Co jednak najważniejsze, to wspomniana już gwarancja cen.

Ileż razy było tak, że chcieliście kupić bilet, ale zastanawialiście się, czy to na pewno dobry moment? Cena może przecież spaść, ale i wzrosnąć, a chyba nikt z nas nie lubi przepłacać. Kiedyś trzeba podjąć decyzję, a ułatwi nam ją Google.

Reklama

Google odda pieniądze za bilety lotnicze?

Jeżeli w wyszukiwarce zobaczymy ofertę na bilety oznakowaną plakietką gwarancji ceny, jest to dla nas znak, że Google uważa, iż cena ta nie będzie już niższa. Jeżeli zarezerwujemy wskazane bilety, firma zobowiązuje się do obserwacji dalszych ofert cenowych — jeśli cena spadnie... otrzymamy różnicę z powrotem.

Niestety, zanim kupimy bilety na samolot, najpewniej musimy się jeszcze chwilę wstrzymać. Oferta jest obecnie dostępna w ramach programu pilotażowego w ramach tras, które rozpoczynają się w Stanach Zjednoczonych.

Co jeszcze nowego w Google?

Firma wprowadza także nowy sposób na przeglądanie hoteli na urządzeniach mobilnych. Propozycje miejsc do spania przejrzymy w formie relacji — w łatwy sposób przejrzymy zdjęcia i poznamy więcej informacji na temat wskazanego hotelu. Możemy też zapisać wybraną lokację i zobaczyć podsumowanie tego, co inni użytkownicy uważają za godne naszej uwagi.

Łatwiej znajdziemy także atrakcje, z jakich możemy skorzystać podczas pobytu. W jednym miejscu zobaczymy cenę za usługę oraz link, za pomocą którego ją zarezerwujemy. Google wyświetli nam też sugestie powiązanych atrakcji, które również mogą nam się spodobać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | bilety lotnicze | tanie bilety lotnicze | wyszukiwarka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama