Google oficjalnie prezentuje na filmie niesamowite możliwości nowego Asystenta AI

Google w końcu zaprezentowało oficjalny film, na którym możemy zobaczyć w praktyce nowe możliwości Asystenta AI. Trzeba przyznać, że robi on wrażenie.

Prezentacja Asystenta AI o nazwie Duplex na Google I/O, odbiła się szerokim echem we wszystkich mediach. Przypomnijmy, że Asystent Google potrafi sam zadzwonić do np. fryzjera czy restauracji i umówić nas na wizytę czy kolację.

Po fali zachwytu nowymi, niesamowitymi możliwościami sztucznej inteligencji, przyszedł również moment na chwilę zastanowienia nad całą tą technologią. Tego zadania podjęli się redaktorzy Axios. Spróbowali oni odtworzyć przebieg całej prezentacji w sensie technologicznym. Dzwonili więc po salonach fryzjerskich i restauracjach, aby umówić się na strzyżenie i kolację.

Reklama

Szybko okazało się, że coś w tym wszystkim nie gra. Odkryli, że w czasie rozmowy w tle słychać było dźwięki otoczenia salonów i restauracji, czyli suszarek do włosów, muzyki czy stuki talerzy (). Wszystko wskazuje na to, że gigant nas trochę oszukał.

Nowość wywołała również mieszane uczucia wśród wszystkich ludzi zainteresowanych najnowocześniejszymi technologiami, ale i nie tylko. Chociaż dobrodziejstwa te mogą okazać się bardzo praktyczne i pomocne dla wielu osób, to jednak pojawiło się pytanie o bezpieczeństwo takich rozmów i związane z tym oszustwa.

W końcu nowa wersja Asystenta Google potrafi prowadzić konwersacje z ludźmi w taki sposób, że mogą oni nie mieć świadomości, że mają do czynienia z botem, a nie człowiekiem.

Google postanowiło więc ukrócić wszystkie rodzące się spekulacje na temat asystenta, publikując oficjalną prezentację jego możliwości na filmie. Możemy na nim zobaczyć, że sztuczna inteligencja przedstawia się rozmówcy, czyli pracownikowi restauracji, i konwersuje z nim w tak świetny sposób jak czynimy to my, ludzie.

Asystent ma pojawić się na Androidach jeszcze w tym roku. Trochę ta bliska przyszłość przeraża, bo z dnia na dzień wielu z nas nagle stanie w obliczu interakcji ze sztuczną inteligencją, z którą będzie rozmawiał przez telefon i traktował jak klienta. No cóż, przyszłość jest już dziś.

Źródło: GeekWeek.pl/Google / Fot. Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy