Sylwester ze Spotify. Dzięki playlistom na domówce poleci hit za hitem

"Nowy Rok jaki, cały rok taki" — wielkimi krokami zbliża się Sylwester, a wielu z nas planuje celebrować ten czas ze swoimi bliskimi czy znajomymi. Niektórzy wybiorą się na wybrane wydarzenie, inni spotkają się we wspólnym gronie w domach. Oczywiste jest, że oprócz przekąsek, szampana i w miarę dobrego humoru, do świętowania nadchodzącego nowego roku przyda się także muzyka.

  • Wybranie odpowiedniej muzyki może się okazać kłopotliwe, zwłaszcza jeśli o konieczności przygotowania playlisty przypominamy sobie pół godziny przed imprezą. 
  • Nie musisz się martwić. O muzykę do naszej sylwestrowej zabawy zadbał Spotify.

Sytuacja miała się podobnie w zeszłym roku. W 2021 roku aż 82 tysiące playlist sylwestrowych zostało stworzonych między Bożym Narodzeniem a 31 grudnia. W samą noc sylwestrową pojawiło się ich dodatkowe 40 tysięcy. Wśród najczęściej granych gatunków znajdował się pop, hip-hop, k-pop i indie pop.  A jak to będzie wyglądało w 2023 roku?

Reklama

Sylwester 2022/2023 na Spotify

Na tegoroczne podsumowanie będzie jeszcze trzeba poczekać, ale już wiemy kilka rzeczy. Od wczoraj dostępny jest szeroki zbiór playlist przygotowanych specjalnie na Sylwestra 2022/23. Wśród nich odnajdziemy składanki stworzone przez artystów takich jak Charli XCX Rita OraCéline Dion i wielu innych. 

Niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy przeżyć tę noc, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Do wyboru mamy playlisty do tańca i szaleństw, ale i spokojnego odpoczynku z kubkiem gorącego kakao. Tradycyjnie wśród przygotowanych składanek znajdziemy też te skupione na hitach lat 90., polskiej muzyce czy imprezowych klasykach. Playlista "Sylwester 2022/2023" zawiera aż 200 utworów, które powinny wystarczyć na około 10 godzin dobrej zabawy.

Firma ogłosiła też, że od 1 stycznia, użytkownicy będą mogli odszukać treści, które pomogą im... w ustaleniu postanowień na nowy rok. Na razie nie znamy szczegółów na ten temat, jednak zapewne możemy się spodziewać specjalnych playlist treningowych czy, być może, podcastów dotyczących skutecznego wprowadzania zmian do swojego życia.

Warto wspomnieć, że aby skorzystać z playlist przygotowanych w Spotify, trzeba posiadać konto w aplikacji. Tę można pobrać na swojego smartfona, ale i komputer, tablet czy konsolę. Spotify jest bardzo prosty w obsłudze, a darmowe konto pozwala na słuchanie muzyki z krótkimi przerwami na reklamy. Do wyboru mamy też oczywiście konta premium (w tym dla studentów z atrakcyjną zniżką). 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify | Sylwester 2022/23 | nowy rok | impreza | muzyka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy