Z Google Maps do parku narodowego. Poznaj nową funkcjonalność

Jeżeli lubicie piesze wycieczki, Google Maps ma dla was coś świetnego. Firma ogłosiła wprowadzenie czterech nowych funkcji przeznaczonych dla... odkrywców parków narodowych. Weźcie smartfona w dłoń, odpalcie mapy Google’a i zdobywajcie piękne krajobrazy. Każda z funkcji ułatwi użytkownikom dotarcie do najważniejszych informacji i najlepszych atrakcji w parkach narodowych.

Pierwsza i najważniejsza z nadchodzących funkcji, które już niedługo zobaczymy w Mapach Google’a, pozwoli na zidentyfikowanie najpopularniejszych miejsc w parkach narodowych — zobaczymy tam między innymi atrakcje, miejsca na kemping, centra dla zwiedzających i oczywiście szlaki. Informacje te będą wzbogacone o multimedia pochodzące od społeczności — gdy po wyszukaniu klikniemy dowolne wyświetlone zdjęcie, uzyskamy więcej szczegółów. Będą to np. filmy i recenzje podróżników, którzy mieli okazję odwiedzić konkretny park.

Którędy droga? Tędy — Mapy znają odpowiedź

Druga funkcja wyświetli nam w Mapach popularne szlaki — co ważne, będą one wyświetlone w całości, będziemy więc mogli zapoznać się z trasą i wszystkimi wymagającymi fragmentami. Dostępne będą też szczegóły, takie jak typ, trudność wybranej ścieżki, ale i informacja, czy dana trasa nadaje się do biegania, chodzenia czy może jazdy na rowerze.

Reklama

Szczegóły, proszę! Wskazówki w Google Maps przydadzą się każdemu

Kolejna funkcja, z jakiej będziemy mieli okazję skorzystać, dostarczy nam bardziej szczegółowe wskazówki w parkach narodowych. Gdy już będziemy wiedzieli, dokąd dokładnie chcemy się udać i co tam zobaczyć, Mapy Google'a pomogą nam osiągnąć ten cel, przekazując wskazówki. Wyraźnie zaznaczone będą wejścia do parków, będziemy więc mogli poprosić o wskazanie trasy pieszej albo rowerowej, a Mapy Google’a wskażą nam właściwy kierunek.

Mapy dostępne nawet offline

Ostatnią przydatną funkcją, jaka pojawi się w Mapach Google’a, jest dostęp do map w trybie offline. Mapy będziemy mogli sprawdzić również bez połączenia z internetem — musimy jednak pamiętać, że aby mieć do nich dostęp bez sieci, musimy je najpierw pobrać.

Wszystkie te funkcje będą dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych już w kwietniu. Nie oznacza to jednak, że reszta świata obejdzie się smakiem — Google planuje wprowadzić te opcje globalnie w najbliższych miesiącach. Nowe możliwości będą dostępne na telefonach z Androidem i iOS-em.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Parki narodowe | wycieczki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy